Chyby v blogování, které lze opravit

Chyby v blogování, které lze opravit

Blogování je někdy tak složité. Mnoho bloggerů nemá plán, jak rozšířit svůj blog, vytvářet obsah nebo získat více potenciálních zákazníků.

Ve skutečnosti je blogování jedním z nejlepších způsobů, jak přilákat návštěvníky příchozích stránek a převést provoz na potenciální zákazníky. Chcete vědět to nejlepší? Musíte jen pochopit, jak se vyhnout těmto začátečnickým chybám v blogování a jak jim usnadnit život v blogu.

1. Obsah

Pokud jde o provozování blogu, „Content is King“. Mít blog znamená pravidelně zveřejňovat příspěvky. Díky konzistentnímu obsahu se čtenáři vracejí a hledají další.

A pokud máte zájem o aktivní publikum, pak je zásadní zveřejňovat příspěvky každý týden nebo (alespoň dvakrát za měsíc, pokud jste noví).

Jak to opravit:
Naplánujte si obsah na celý měsíc.

Vytvořte obrys pro plánovaný konzistentní obsah. Současně naplánujte obsah, který chcete sdílet na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Psát předem opravdu pomáhá. Opravdu pomáhá ujistit se, že mám týden před svým plánem. To vám může pomoci, když můžete onemocnět nebo chcete nečekaně cestovat.

Budete chráněni a budete mít v ruce plán, i když jste zaneprázdněni jinými věcmi.

Mnoho webů souhlasilo, že důvodem, proč vynikají, je to, že pravidelně zveřejňují příspěvky. Pokud nejste schopni udržet frekvenci zveřejňování příspěvků, ztratíte cílové publikum.

Získejte zdarma bonusový kontrolní seznam níže kliknutím na obrázek.

2. Seznam e-mailů

Jednou z největších chyb, které někteří začínající bloggeři dělají, je neshromažďování e-mailových adres svých čtenářů od začátku.

S e-mailovými adresami máte způsob, jak zůstat v kontaktu se svými čtenáři a upozornit je na všechny nové příspěvky na blogu.

Usilovně jste pracovali na tom, abyste získali všechny tyto čtenáře do svého blogu. Vytvoření seznamu e-mailů vám tedy umožňuje kontaktovat čtenáře (a nabídnout jim nabídky) a je velkým přínosem pro blogování pro nováčky.

Jak to opravit:
Nejdůležitějším prvkem, který je třeba mít na paměti při vedení seznamu e-mailů, je nebombardovat je. Další častou chybou blogů, kterou noví bloggeři dělají, jsou neoprávněné e-maily bez cenných informací.

Moosend je poskytovatel služeb zasílání seznamů zdarma, pokud máte méně než 2 000 předplatitelů. Pokud jste připraveni vložit peníze, je k dispozici spousta pokročilých poskytovatelů e-mailového marketingu. Doporučuji vám přepnout na ConvertKit, abyste mohli své předplatitele „označit“ poté, co v seznamu e-mailů kliknete na 1000 odběratelů.

3. Obrázky

Používání obrázků, k jejichž použití nemáte povolení, je chybou (například vyhledávání obrázků Google). Moje oblíbené bezplatné stránky s obrázky jsou Pexels a Burst od Shopify.

Zvažte také rozměry fotografie. Pokud pro své příspěvky používáte velmi velké obrázky, načítání vašeho webu bude trvat příliš dlouho. Ráda používám tinyjpg.com ke zmenšení velikosti komprese obrázků.

Jak to opravit:
Okamžitá oprava tohoto problému je jednoduchá. Existuje mnoho softwarových programů pro úpravu fotografií, jako jsou Canva, PicMonkey a iPhoto, které jsou k dispozici online. Můžete je použít ke změně velikosti obrázků tak, že je naimportujete do některého z výše uvedených programů a změníte jejich velikost tak, aby odpovídala šířce sloupce příspěvku na blogu.

4. Spolupráce se čtenáři

Neinteragující s vašimi čtenáři může mít při blogování katastrofu. Pokud si váš čtenář vezme čas na svůj den, aby okomentoval nebo pochválil příspěvek, který jste napsali, musíte si dát čas na odpověď.

Interakce s vašimi čtenáři je skvělý způsob, jak s nimi navázat vztah. Pomůže vám to vyvinout „evangelisty“.

Jak to opravit:

Nezapomeňte odpovědět na každý komentář, který je uveden na vašem blogu a na vašich kanálech sociálních médií.

Zlepšení komunikace s vašimi čtenáři vede k zaujatým čtenářům. Tím se zvýší počet vašich denních návštěvníků, kteří přicházejí na váš blog.

5. Propagace

Další chybou je nedostatečná propagace každého blogového příspěvku. Na svém blogu můžete mít nejlepší obsah, ale pokud nejste ochotni tento obsah propagovat, nikdo o něm nebude vědět. A nebudete rozšiřovat své publikum.

I když je váš obsah klíčem k vašemu blogu, musíte o tomto příspěvku také informovat své čtenáře a ostatní.

Jak to opravit:

Pošlete e-mail svým odběratelům: Pokud máte dobrý příspěvek, pošlete e-mailem svůj poštovní seznam, když jej zveřejníte.
Křížová propagace: Můžete mít autory blogů, kteří často čtou všechny vaše příspěvky. V takovém případě je můžete požádat o propagaci vašeho blogu. To vám pomůže získat více čtenářů.
Sociální média: Ujistěte se, že máte přítomnost na jednom nebo dvou kanálech sociálních médií, a propagujte své blogy na každém z nich. (Pinterestu se právě teď daří provozovat blogování).
Zabalit to
Opravením těchto chyb získáte větší návštěvnost, více čtenářů a zaujaté publikum.

A získejte níže uvedený bezplatný kontrolní seznam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *