Důvody, proč jsou skvělé obrázky životně důležité pro úspěšné blogování

Důvody, proč jsou skvělé obrázky životně důležité pro úspěšné blogování

Blogování funguje po celém světě již více než deset let. Začalo to jako jednoduchý online osobní deník, kde autor píše své osobní zkušenosti a koníčky nebo názory. Ale jak se roky ubíhají a technologie se vyvíjejí, účely blogování se rozšiřují.

Nyní je blogování také skvělým způsobem, jak sdílet cenné informace a šířit povědomí. Z těchto důvodů podnikatelé dělají z blogů jednu ze svých nejlepších strategií při propagaci svého podnikání.

Ale stejně jako u jiných věcí v podnikání musíte pro svůj blog přijít s efektivní strategií, abyste dosáhli maximální viditelnosti a návratnosti investic. Existuje spousta účinných strategií, ale ta, která vždy patřila na seznam všech obchodníků, je sdílení obsahu založeného na obrázcích.

Každý má rád skvělé a poutavé obrázky! Memes, infografiky a GIF jsou jen některé z obrázků, které lidé běžně sdílejí na svých účtech na sociálních médiích. To je nejjednodušší důvod, proč se obrazový obsah stává účinným při cílení na správné publikum a budování pevné komunity.

Ale kromě toho jsou nejdůležitější důvody, proč je pro úspěch vašeho blogu nutné zahrnout skvělé obrázky, následující:

1) Esteticky příjemné příspěvky

Vzhled je vždy první věc, kterou si lidé v příspěvku na blogu všimnou. Toto bude jejich primární základ, ať zůstanou na vašem blogu či nikoli.

Abyste zajistili, že vaše publikum na vašem blogu zůstane déle, musíte vytvořit jedinečný a poutavý obsah. A toho můžete dosáhnout zahrnutím skvělých a relevantních obrázků do svého příspěvku na blogu.

Ukázalo se, že příspěvek na blogu, který obsahuje obrázek, získává více kliknutí, zobrazení a sdílení, protože vypadá atraktivněji a lákavěji.

Čistý textový obsah je stále efektivní metoda; ale pokud váš příspěvek na blogu obsahuje tisíce slov, je nejlepší zahrnout do něj obrázky, které sníží počet slov a zároveň ho zpestří.

2) Usnadněte pochopení složitých informací

Jedním z důvodů, proč lidé vyhledávají online, je být informován. Při sdílení svých odborných znalostí je tedy nutné, aby to bylo co nejjednodušší. Toto je pro vaše publikum, aby tomu snadno porozumělo.

Jsou však chvíle, kdy je nevyhnutelné zmínit technické terminologie nebo informace o vašem obsahu. Pokud k tomu dojde, musíte to svému publiku jasně vysvětlit.

Vložení obrázku je efektivní způsob, jak jasně vysvětlit svůj obsah. Například nabízeným produktem je mobilní aplikace; pokud své publikum informujete o tom, jak jej správně používat, místo toho, abyste to vysvětlili prostřednictvím textu, sdílejte pouze obrázek, jako je infografika.

Nebo pokud plánujete sdílet opravy chyb, musíte sdílet jednotlivé obrázky všech chyb doprovázené obrázkem o tom, jak jej vyřešit.

Tato technika vám může být jednoduchá a příliš základní. Ale pro diváky je to velmi užitečné.

3) Lepší expozice v sociálních médiích

Jednou z velkých výhod zahrnutí obrázku na blogy je lepší expozice v sociálních médiích.

Protože lidé oceňují obrázky více než textový obsah, sociální média vytvářejí obrázky jako hlavní hráč své platformy. Tím je zajištěno, že jejich uživatelé budou i nadále používat jejich platformu.

Samozřejmě však nejsou přijímány všechny obrázky. Obecně platí, že všechny obrázky, které sdílíte, musí být originální; zvláště pokud jste vlastnili firmu nebo propagovali značku. Toto je pro vaše publikum, aby poznalo skutečný vzhled vaší značky a odlišilo její odlišnost od konkurence.

Pokud však nemáte čas na vytvoření originálního obrázku, můžete použít obrázky z bezplatných webových stránek. Nezapomeňte na něj přidat osobní dotek, aby byla vaše zpráva jasná a snadno srozumitelná.

4) Profesionálnější vzhled vašich příspěvků

Vložení obrázku do příspěvků na blogu má spoustu výhod. Nejvýraznější výhodou však je, že vaše příspěvky na blogu vypadají profesionálněji.

To je důležité pro vlastníky firem, protože pokud jejich publikum vidí jejich společnost jako profesionály, budou je brát vážně a nakonec důvěřují všem jejich nabízeným produktům / službám.

Můžete to dodat tak, že dovedně ilustrujete hlavní poselství své značky, nebo zálohujete své informace grafy nebo diagramy pro kontrolu faktů. Čím přesnější ve svém příspěvku na blogu uvedete, tím více bude vaše publikum vaší značce věřit.

Vytvoření tohoto není snadný úkol a vyžaduje spoustu času. Pokud nemáte čas, můžete vždy investovat do dobrého grafického designéra.

5) Podporujte sdílení

Sociální média jsou především o komunikaci. Obrázky jsou králem veškerého obsahu na sociálních médiích.

Správná kombinace těchto dvou výroků o vaší marketingové strategii vám dá větší šanci získat názory a lajky. Získání názorů a lajků však nemusí vždy zaručovat také sdílení.

Pokud se chcete ujistit, že váš obsah bude sdílen, musíte na své obrázky uvést jasné prohlášení s výzvou k akci. Tato výzva k akci může obsahovat kteroukoli z následujících akcí:

  • Promo kód pro váš příchozí prodej;
  • Přímý odkaz na web vaší značky;
  • Pozvánka do soutěže nebo tomboly;

Nebo nejnovější aktualizace o vašich produktech nebo společnosti.
Pokud se výroky s výzvou k akci nehodí do vašeho příspěvku na blogu, můžete i nadále podporovat sdílení vytvořením obrázku, který je zábavný a poučný.

Blogování je jako vaření, musíte kombinovat všechny ty správné ingredience, aby to publiku chutnalo. Stává se, že zahrnutí obrázku je jednou z nejlepších ingrediencí pro blogování.

Už nikdy nebudete mít problém přijít s nápadem, protože obrázky jsou velmi flexibilní. Můžete jej použít k vytváření vtipných memů, vzdělávacích infografik nebo jednoduchého GIF k vyjádření svých emocí nebo reakce na určité téma.

Vždy si pamatujte, že při používání obrázků by to mělo být vždy relevantní pro váš obsah, originální a mělo by přidávat velkou hodnotu na život a / nebo kariéru vašeho publika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *