Důvody, proč kromě peněz pokračovat v blogování

Důvody, proč kromě peněz pokračovat v blogování

Blogování je podnikatelský nápad, který vzrušuje mnoho lidí.

Ale proč blogovat?

Pro začátek nepotřebujete mnoho peněz, publikování příspěvku na blogu nevyžaduje téměř žádné technické dovednosti a potenciál příjmu skutečně úspěšného blogu může dosáhnout až 7 číslic.

Nemusíte si dělat starosti s potížemi s přepravou fyzických produktů nebo s finanční zátěží z pronájmu kamenných provozoven.

Vypadá to jako tak snadný způsob, jak vydělat peníze online. Alespoň do chvíle, než to skutečně vyzkoušíte …

Studie provedená společností Technorati odhalila, že ze 133 milionů sledovaných blogů bylo za posledních 120 dní aktualizováno pouze 7,4 milionu. To znamená, že 95% blogů je nakonec opuštěno.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat, abyste uspěli v blogování, je být důsledný a držet se ho dlouhodobě. Ale někdy to může být těžké v prvních dnech, kdy nemáte příliš velký provoz nebo vyděláváte peníze a ptáte se sami sebe: „Proč bych měl dál blogovat?“

V průběhu let jsem si uvědomil, že kromě peněz existují i ​​další opravdu dobré důvody pro blogování. V tomto článku se chci podělit o 5 důvodů, proč blogovat kromě peněz, abyste měli motivaci i během těchto náročných počátků.

1. Zlepšuje vaše psaní a komunikační dovednosti

Psaní a komunikační dovednosti budou užitečné ve všem, co děláte, i když se kromě blogování rozhodnete pro další podnikání.

Abyste zvítězili v blogování, musíte hodně psát. A stejně jako cokoli jiného v životě děláte, tím lépe se budete cvičit.

Pokud se opravdu chcete stát špičkovým spisovatelem, vyzkoušejte blogování hostů o populárních blogech. Někteří redaktoři blogů nejsou příliš vybíraví, pokud jsou vaše nápady zajímavé, ale zjistíte, že jiní redaktoři se konkrétněji zabývají tím, jak chtějí psát příspěvky svých hostů.

Při hostování blogů jsem se hodně naučil při práci s ostatními editory a nejlepší na tom je, že to bylo zdarma. Autoři a další profesionální autoři si obvykle musí najmout redaktory, aby mohli upravovat svou práci, ale pokud budete přispívat do populárních blogů, budete si moci zdokonalovat své psaní zdarma.

Díky psaní pro další blogy se stanete přizpůsobivějším spisovatelem. Získáte tipy a nápady pro psaní od jiných editorů a pomohou vám identifikovat slabá místa ve vašem psaní.

Budete také muset přednést nápady editorům, aby byl váš příspěvek publikován na prvním místě, což vám pomůže zlepšit vaše přesvědčivé psací schopnosti. Schopnost přesvědčit redaktory, aby přebírali váš obsah nad nápady od jiných autorů, může být užitečná, pokud se rozhodnete zahájit kariéru spisovatele na volné noze nebo se ucházet o konkurenční práci doma.

2. Pomáhá vám organizovat se

Další výhodou blogů je, že vám pomáhá organizovat zdroje a organizovat se obecně.

Někdy vytvářím seznamy zdrojů nebo nástrojů a publikuji je jako příspěvky na blogu. Například vytvářím seznam nástrojů webinářů, protože jsem v té době zkoumal nástroje pro hostování webinářů.

Webinář jsem neskončil, ale pokud se někdy rozhodnu, že ho v budoucnu budu potřebovat, můžu jít k tomuto zdroji a najít nástroj, který se mi líbí.

Někdy také vytvářím přesvědčivé články o marketingových tématech. Například jsem napsal článek o tom, proč by mohl krátký obsah ve skutečnosti překonat dlouhodobý obsah, pokud je vytvořen a správně propagován.

Ve svém článku jsem uvedl spoustu statistik a dat, abych vytvořil dobrý důvod pro zkrácený obsah. Pokud někdy v budoucích článcích zmíním krátký obsah nebo potřebuji přesvědčit klienta, aby krátký obsah použil, můžu se vrátit ke svému článku a popadnout tato data.

Vlastně jsem na svém blogu napsal velkého průvodce strategií obsahu, protože se zdálo, že několik klientů, se kterými jsem mluvil, nemá dobrou strategii obsahu nebo dělají něco, co pro blogování není ideální. Pokud si v budoucnu promluvím s podobnými vyhlídkami, můžu jim jednoduše poslat odkaz na mého průvodce nebo si ho mohu znovu přečíst, abych si obnovil paměť na obsahovou strategii.

S blogováním musíte být také velmi organizovaní. Musíte si naplánovat, co budete psát, jak budete propagovat svůj blog, když budete trávit čas na sociálních médiích a spoustě dalších věcí.

Schopnost spravovat a organizovat své blogovací aktivity je užitečná dovednost, kterou lze převést na jakoukoli jinou práci, kterou děláte.

3. Výuka vylepšuje vaše zvládnutí tématu

Další úžasnou výhodou blogů je, že výuka zlepšuje vaše zvládnutí tématu, o kterém píšete, zvláště pokud musíte provést průzkum daného tématu.

Gary Halbert byl jedním z nejznámějších textařů ​​své doby a jedním tipem, který dal za to, že se stal skvělým copywriterem, bylo získat kopie dalších opravdu dobře napsaných skladeb a psát je ručně, slovo za slovem. Když píšete, dostanete se do oblastí svého mozku, které vám umožní lépe si pamatovat věci.

Když něco učíte někoho jiného, ​​musíte opravdu přemýšlet a jít do podrobností. Musíte také uspořádat své nápady do souvislého toku, který mohou ostatní lidé snadno sledovat.

K vašemu článku mohou také komentovat a klást otázky další bloggeři. Například jsem sdílel svůj článek o krátkém obsahu s jinou blogerkou a zmínila, že krátký obsah se zdá být vhodný pro sociální sdílení, ale ne pro SEO.

Použil jsem SEMRush k vykopání některých dat SEO na blogy, které používaly krátký obsah a jistě, měli spoustu zpětných odkazů a dostávali spoustu bezplatného organického provozu SEO.

Přidal jsem data do svého článku, takže teď, když někdo zpochybňuje výhody krátkého obsahu pro SEO, mám znalosti, abych to vyřešil.

Kdybych o tomto tématu nikdy nenapsal a obdržel zpětnou vazbu od čtenářů, možná bych nikdy nepomyslel na otázku SEO.

Jedním z dalších skvělých vedlejších účinků je, že při psaní více článků se také zvyšuje vaše sebevědomí, zejména pokud váš blog začne získávat více komentářů a sociálních sdílení.

4. Umožňuje vám budovat kritické vztahy, které vám mohou pomoci uspět

Jednou z výhod blogování, o které jsem nikdy nepřemýšlel, byla schopnost budovat vztahy s jinými lidmi v mém výklenku, včetně známých vlivných osobností, jako je Neil Patel. Tyto vztahy jsou opravdu prospěšné a skvělé pro důvěryhodnost.

Je těžké vyčíslit, jak důležité jsou vztahy a mnoho lidí ne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *