Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru poskytovatele hostingu na webu

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru poskytovatele hostingu na webu

Konečně jste se tedy rozhodli spustit vlastní web na internetu.

Každý, koho znáte, a každý přečtený článek vám řekne, abyste našli spolehlivou webhostingovou společnost; ten, který nikdy nesplní vaše očekávání.

Ale co opravdu musíte hledat při výběru místa pobytu pro vaše webové stránky?

Existují stovky tisíc poskytovatelů služeb a drtivá většina z nich tvrdí, že mají požadované funkce, jako je neomezená šířka pásma a nekonečné místo na disku atd. Kromě toho, že budete mít možnost výběru, můžete také riskovat výběrem společnosti to není o polovinu tak spolehlivé, jak o sobě tvrdí.

Ne každý prodejce, na kterého narazíte, má infrastrukturu nebo personál, který vám umožní využít maximální potenciál vašeho webu. Mít vysoké skóre provozuschopnosti, dobře informovaný a ostražitý tým technické podpory a důsledné zabezpečení je mnohem důležitější než mít dostatečné síťové a hardwarové prostředky.

Abychom vám mohli skutečně pomoci zvážit vaše možnosti, sestavili jsme seznam nejdůležitějších faktorů, které musíte zvážit, než si vyberete poskytovatele webhostingu, který vás nezklame:

Spolehlivost a dostupnost:

Nespolehlivý nebo zastaralý hardware a slabé připojení mohou způsobit, že váš web bude častěji offline. Ztráta přístupu znamená nejen nevyhnutelnou ztrátu čtenářů a / nebo prodejů, ale také vede k poklesu hodnocení vyhledávačů. Skvělým způsobem, jak posoudit schopnost společnosti udržovat váš web na neurčito funkční, je podívat se na jeho historické skóre provozuschopnosti. Společnosti, které vykázaly roční skóre 99,5% nebo více, často stojí za zvážení. Vždy se doporučuje vyhnout se společnostem se skóre pod 99%.

Cena:

cena hostingu I když je cena na našem seznamu vysoko, snažte se, aby z toho nebyl rozhodující faktor nebo obchodník. Je vysoce pravděpodobné, že budete pozorovat obrovské rozdíly v cenách nabízených různými prodejci.

Najít nejlevnější řešení není vždy nejlepší nápad, zvláště ne z dlouhodobého hlediska. Při posuzování potenciálních možností nezapomeňte, že udržení kvalifikované a vynalézavé pracovní síly, nejmodernějšího hardwaru a stabilního síťového připojení stojí značné množství peněz; společnost, která vám nabízí předplatné 1,59 $, tedy nemusí mít nic z toho. Je životně důležité hledat největší ránu za babku a pamatovat na prastaré přísloví, za které dostanete, za co zaplatíte.

Bezpečnostní:

Zabezpečení webových stránek Při výběru poskytovatele webhostingu je někdy přehlíženým faktorem zabezpečení serveru.

Společnost Symantec uvádí, že 1 z každých 13 webových požadavků vede k malwaru, a proto je nezbytně nutné zvolit řešení, které chrání váš web před kybernetickými útoky.

Přestože zabezpečení webových stránek má hodně co do činění se způsobem, jakým vytváříte a rozvíjíte své webové stránky, zabezpečený webhosting může také dlouhou cestou udržet potenciální hackery v šachu. Moderní poskytovatelé hostingových služeb, jako je Hostinger, implementují pravidla brány firewall a procesy monitorování sítě, které zajišťují, že se do vaší webové aplikace nedostane žádný škodlivý provoz.

Kromě toho se ujistěte, že prodejce udržuje své stroje neustále aktualizované a že pravidelně probíhá také antivirové a antimalwarové skenování. A konečně, kontrolu přístupu uživatele by měl poskytovat také váš poskytovatel hostingu; měl by umožnit přístup k administrativním funkcím vašeho webu pouze oprávněným osobám.

Konkurenční výhoda / nabízené funkce:

Tato část se zabývá zjišťováním seznamu funkcí nebo konkurenční výhody, kterou má společnost v užším výběru oproti svým protějškům.

Většina poskytovatelů služeb nabízí dostatek místa na disku a udržitelné síťové připojení, ale jen hrstka doplňkových funkcí, které se mohou později hodit.

Jednou z takových funkcí je e-mailová služba, která vám umožňuje nastavit e-mailové účty pomocí názvu vaší domény. Tvůrce webových stránek typu drag-and-drop je další vynikající funkcí poskytovanou některými špičkovými poskytovateli hostingu.

Tyto snadno použitelné aplikace vám umožní navrhnout a vyvinout vlastní web, aniž byste museli najmout technického profesionála. Mezi další funkce patří poskytování přístupu k webovým nástrojům, jako jsou Joomla, WordPress, Drupal, Moodle a nákupní vozíky atd. Některé společnosti vám také poskytují přímý přístup k nástrojům elektronického obchodování, jako jsou OpenCart a Magento atd.

Služby zákazníkům:

Jako vlastník začínajícího webu pravděpodobně narazíte na cihlovou zeď, zejména v počátcích správy hostovaného webu. Takže mít přístup k vysoké odezvě, přátelský a dobře vyškolený tým zákaznických služeb má zásadní význam.

Doporučujeme hledat společnost, která poskytuje zákaznické služby 24/7, a také vysokou kvalitu. To znamená, že mnoho společností inzeruje podporu 24/7, ale jejich agentům trvá hodiny (někdy i dny), než se vám ozvou, pokud jde o dotaz. Dobrým způsobem, jak odfiltrovat poskytovatele, u nichž je pravděpodobné, že dodrží své slovo, je vyhledávání jakýchkoli recenzí zákazníků nebo posudků dostupných online. Nakonec zajistěte, aby byla technická podpora nabízena prostřednictvím více kanálů, např. živý chat, e-mail a pevná linka atd.

Zálohy:

Kybernetické útoky, jako je ransomware, již nejsou omezeny na finanční weby, jak uvádí společnost Symantec.

Každý den je cíleno nevídané množství obecných webových stránek, protože jsou často snazšími cíli. Tyto útoky jsou notoricky známé tím, že zanechávají nevratné poškození souborů webových stránek, takže je prakticky nemožné je obnovit do původní podoby, a to bez zálohy.

Vzhledem k těmto okolnostem je nutné zvolit poskytovatele webhostingu, který na svém serveru vytváří více záloh souborů vašeho webu. Záloha může být užitečná také v případě, že dojde k selhání pevného disku nebo k jeho poškození.

Kontrolní panel:

Když začínáte svůj život jako vlastník webu, měli byste být připraveni učit se a provádět úkoly (jako je instalace nového systému pro správu obsahu, vytvoření nového e-mailového účtu a instalace nového pluginu) sami, bez ohledu na to, jak málo toho o technologii víte .

Chcete-li to provést, aniž byste si museli vytrhávat vlasy, potřebujete přístup k ovládacímu panelu, jako je Plesk nebo cPanel.

Nevybírejte si poskytovatele služeb, který vám nenabízí uživatelsky přívětivý ovládací panel.

Škálovatelnost:

škálování vašeho bloguPoslední část našeho seznamu nejdůležitějších faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výběru poskytovatele webhostingu, je škálovatelnost.

Jak se zvyšuje váš provoz nebo roste váš prodej, váš původně vybraný hostingový plán již nemusí udržet vaše potřeby.

Pokud vám tedy poskytovatel hostingu nemůže při růstu vyhovět, může to být vážný problém.

Poskytují vám flexibilitu upgradovat vaše předplatné, kdykoli chcete? Umožňují vám snadno přejít z hostování VPS na úplně vyhrazený?
Pamatujte, že změna vaší hostingové služby je nákladná a časově náročná zkouška, takže abyste se tomu v budoucnu vyhnuli, spojte se pouze se společností, která vám umožní růst, jak chcete.

Po výběru spolehlivého poskytovatele webhostingu by mělo následovat mnoho podkladů a výzkumu. Je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů; Výše jsem zmínil některé z nejdůležitějších.

Nezapomeňte, že pokud strávíte několik dní testováním potenciálních možností, než se rozhodnete, může vám to z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu peněz a času.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *