Jak generovat provoz z více zdrojů

Jak generovat provoz z více zdrojů

Když jste tvůrcem obsahu, sledování toho, jak lidé váš obsah konzumují, vám může přinést spoustu radosti. Tito lidé – vaše publikum – jsou na cestě, aby vám přinesli zisk, takže se o ně musíte starat, když jsou na vašem webu.

Jsou tam z nějakého důvodu – slíbili jste jim, že jim pomůžete s něčím, s čím potřebují pomoc.

Jak ale přimět lidi, aby navštívili váš web? To je to, co zjistíte v tomto příspěvku.

Provoz na Googlu je skvělý (ale není to jediný)

Když lidé poprvé nastaví své webové stránky, automaticky předpokládají, že je lidé hned najdou na Googlu. Ale vyhledávače jsou komplikované a díky velkému počtu živých webů na celosvětovém webu máte spoustu konkurence.

Ne každý může být na první stránce Google. Ve skutečnosti se na každé stránce s výsledky vyhledávání zobrazí pouze deset webů (je to organické, nezahrnuje placené výpisy). Pokud se chcete podívat na jiné weby, budete se muset posunout úplně dolů a kliknutím na Další přejdete na další stránku.

Pořadí na první stránce Google vám může přinést spoustu organického provozu zdarma. Je to zdarma, protože Googlu neplatíte nic, aby se zobrazovalo na první stránce.

Organické, protože si vás lidé na Googlu vyhledávají sami. Hodnocení na Googlu je tvrdá práce a pokud jste závislí na provozu Google, můžete na nic počkat a váš blog zemře, pokud nedostanete provoz, který by jej udržel.

Pokud se tedy nemůžete spolehnout na Google, jak přivedete lidi na váš web?

Existují dva způsoby, jak generovat provoz – placením a zveřejněním hodnotného obsahu na bezplatných platformách.

Placený provoz versus provoz zdarma

Naštěstí pro vás a pro mě Google není jediná hra ve městě. Placený provoz vás bude stát nějaké peníze, ale nemusí vás to stát ruku a nohu. Generování bezplatného provozu není tak těžké, jako tomu bylo dříve, hlavně díky sociálním médiím, ale i tak budete muset udělat spoustu práce.

S volným provozem nemusíte okamžitě získávat stálý proud lidí a dosažení tohoto bodu může nějakou dobu trvat. Ale přinejmenším hledáte lidi, kteří by se mohli zajímat o váš obsah.

To je mnohem lepší, než nic nedělat a čekat, až se váš web umístí na Google!

Klady a zápory bezplatného provozu4

Ne každý bude mít peníze nebo žaludek, aby riskoval své těžce vydělané peníze za reklamy, které mu mohou nebo nemusí vrátit žádný zisk. Pokud patříte do této skupiny, generování bezplatného provozu je vaším nejlepším řešením, jak přimět lidi, aby přešli na váš web.

Existuje mnoho způsobů, jak generovat bezplatný provoz. Většina bezplatných metod bude nějakou dobu trvat, než se lidé objeví na vašem webu. Dobré však je, že váš příspěvek nebo komentář zůstane na tomto bezplatném webu tak dlouho, dokud web bude fungovat.

V zásadě budete tvrdě pracovat jednou a dlouho budete sklízet zisky. To je skvělé, protože vám může přinést bezplatný provoz po mnoho let. A pokud se váš bezplatný provoz dobře převádí, mohlo by to významně přispět k vašemu pasivnímu příjmu

Jak generovat bezplatný provoz z více zdrojů

1. Buďte aktivní na sociálních médiích

Existuje spousta důvodů, proč společnosti a blogy – velké i malé – cílí na uživatele sociálních médií. Je to proto, že lidé na těchto stránkách tráví spoustu času.

Samotný Facebook má každý měsíc 2 miliardy aktivních uživatelů a tisíce dalších každý den vytvářejí účty. Vedle SEO je marketing sociálních médií dalším nejlepším způsobem, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu.

2. Odpovězte na otázky na webech jako Quora a Yahoo Answers

Stránky jako tyto mají vysoké oprávnění k doméně. Všimnete si tedy, že na první stránce s výsledky vyhledávání Google se objevuje mnoho příspěvků, zejména u klíčových slov s dlouhým ocasem.

Pokud chcete získat podíl na provozu, buďte nápomocní a poskytněte promyšlené odpovědi na otázky týkající se vašeho výklenku. Nenechávejte jednorázové vložky. Pokud chcete, aby lidé hlasovali pro vaše odpovědi, musíte co nejvíce napsat podrobné a důkladné odpovědi.

3. Silně se zapojte do populárních fór ve vašem výklenku

Jakmile jste se etablovali jako někdo, kdo ví, o čem mluví, pak pomalu začněte propagovat sebe nebo svůj web. Nebuďte však příliš prodejní – lidé takové chování nenávidí.

4. YouTube marketing

YouTube je hned po Googlu druhým největším vyhledávačem. A videa na YouTube se ve výsledcích vyhledávání Google často umisťují na vysokých místech, zejména u výukových programů a dotazů s návody. Pokud chcete, aby se vaše videa umístila a přinesla vám zdarma provoz na vašich webových stránkách, musíte postupovat podle několika základních video SEO.

5. Zapojte své posluchače podcastů

Abyste uspěli v podcastingu, musíte posluchačům poskytnout hodnotný obsah. Mít skvělý hlas je výhodou, ale nakonec bude skutečně záležet na vašem obsahu. Můžete také zkusit oslovit jiné podcastery a udělat s nimi rozhovor ve svém podcastu, abyste rozšířili svůj dosah.

A neříkej jen sbohem na konci svého podcastu – nezapomeňte také zahrnout výzvu k akci!

6. Příspěvek hosta na autoritních stránkách ve vašem výklenku

Zveřejňování příspěvků hostů je skvělý způsob, jak se představit publiku jiných lidí. Pokud napíšete velmi hodnotný příspěvek a sledovatelé tohoto webu váš obsah milují, je pravděpodobné, že vás budou chtít sledovat.

To vám přináší nejen další proud volného provozu, ale obvykle také získáte bezplatný zpětný odkaz zpět na vaše webové stránky. Pokud váš příspěvek hosta žije na webu s vysokou autoritou domény, pak tento zpětný odkaz dokáže s SEO vašeho webu zázraky!

7. Pošlete svůj seznam e-mailem

Pokud již máte seznam e-mailů, nezapomeňte na ně. Pokud věnujete spoustu času propagaci své značky na webech jiných lidí, abyste se dostali před nové publikum, měli byste o to více upřednostnit lidi, kteří vám již věří.

8. Nahrajte své balíčky snímků na SlideShare a podobné weby

Pokud jste svůj obsah přepracovali do prezentací, můžete jej nahrát na weby, jako je SlideShare. Získáte provoz od lidí, kteří na těchto webech hledají obsah podobný vašemu, a navíc získáte bezplatný zpětný odkaz. To je opět skvělé pro SEO vašeho webu.

9. Nahrajte své obrázky na weby pro sdílení fotografií, jako je Instagram

Kdo nemá rád fotky – zejména ty kvalitní? Chcete-li si získat pozornost svých následovníků, pravidelně nahrávejte fotografie týkající se vašeho blogu.

V závislosti na vašem výklenku a povaze vašeho vždyzeleného produktu je velmi možné přivést provoz z Instagramu na váš web. Musíte zajistit, aby vaše obrázky byly přitažlivé a vysoce relevantní pro vaše cílové publikum.

10. Zanechávejte promyšlené komentáře v blogech jiných lidí

Někteří lidé říkají, že komentování blogů je mrtvé. Pokud spamujete blogy, pak ano, je to pravda. Pokud však necháte promyšlené komentáře, které přidají hodnotu původnímu příspěvku, budou lidé na vás zvědaví.

Dostane vás do dobré milosti s vlastníkem blogu a můžete si s nimi vybudovat vztah.

11. Propagujte slevové kódy nebo kupóny na různých webech

Lidé milují slevy a slevy. Pokud si myslí, že dostanou hodně za produkt, který opravdu chtějí, pak se podívají na to, co nabízíte. Své nabídky a kódy můžete propagovat na svém vlastním webu nebo je můžete zveřejnit na svých kanálech sociálních médií.

Pokud to uděláte správně, můžete brzy očekávat, že lidé navštíví váš web a využijí vaši nabídku!

Chcete ještě více provozu zdarma? Nabízejte spoustu hodnot, kdykoli je to možné!

Existuje spousta různých způsobů, jak generovat bezplatný provoz. Běžnou metodou, jak získat kvalitní bezplatný provoz, je nabídnout lidem velkou hodnotu. Existuje spousta platforem, ze kterých si můžete vybrat, a nemusíte vždy dělat to, co dělají všichni.

Ve skutečnosti můžete myslet po vybalení z krabice a přijít s kreativními způsoby, jak povzbudit lidi k návštěvě vašeho webu. Když proudí provoz, budete mít pocit, že jste vyhráli jackpot!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *