Jak najít největší body bolesti u publika

Jak najít největší body bolesti u publika

Spotřebitelům nezáleží na tom, jak skvělý je váš obsah a vaše produkty. Hledají řešení jejich problémů. Jako blogger (a vlastník firmy) uvidíte největší růst, když poskytnete řešení těchto problémů.

Ale jaké typy bolestivých bodů má vaše publikum? A jak přesně zjistíte, jaké jsou tyto body bolesti?

Proč je třeba věnovat pozornost problémům publika

Nejlepší produkty řeší problémy, a to buď nabídnutím řešení problému, který ještě nikdy nebyl vyřešen, nebo nabídkou zcela nového způsobu, jak dělat věci.

Proto je třeba věnovat pozornost problémům publika. Jsou vaším nejlepším řešením, pokud jde o zvýšení návštěvnosti vašeho blogu a generování vyšších příjmů pro vaše podnikání.

Zamyslete se nad produkty a službami, které jste nedávno použili. Pravděpodobně nebyli žádným způsobem světově proslulí ani velkolepí. Přesto sloužily důležitému účelu při řešení problému, který jste měli.

Váš obsah a produkty mohou dělat totéž.

Nemusíte upadnout do stejné pasti, do které se dostává mnoho podnikatelů. Je to ta, kde se snaží překonat vše, co se již dříve dělo, a při tom nešťastně selhávají.

Vše, co musíte udělat, je najít výzvy, kterým vaše publikum čelí. Poskytnou vám vodítko, kterým se budete řídit při hledání témat a nápadů na produkty, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

S těmito informacemi budete moci vytvořit takzvanou personu publika.

Jaké typy bolestivých bodů mají diváci?

Vaše publikum bude mít řadu různých bolestivých bodů, které lze rozdělit do následujících kategorií:

 • Monetary – Nemohou uspět ve vaší mezeře kvůli finančním omezením. Může to mít několik důvodů, například to, že současná řešení nejsou pro průměrného spotřebitele nákladově efektivní. Také nemusí být dostatečně zkušení ve vašem výklenku, aby věděli, jak zachránit, což mě vede k dalšímu bodu.
 • Učení – Hlavním důvodem, proč členové vašeho výklenku nemusí uspět, je, že mají potíže s osvojením všech nových dovedností, které se s nimi shodují. Může to mít opět několik důvodů, od vlastní nezkušenosti až po nedostatek spolehlivých informací a výukových programů o tématech souvisejících s vaší specializací.
 • Produktivita – tento se zbavuje výše zmíněných bodů bolesti. Bez ohledu na to, co dělají, členové vaší cílové skupiny mohou selhat v pokroku, pokud jde o poznávání nebo úspěch ve vašem výklenku. To by se mohlo zredukovat na peněžní problémy nebo nedostatek znalostí, nebo by to mohlo být něco úplně jiného.
 • Podpora – Něco, s čím se můžete setkat, když procházíte každou níže uvedenou metodou, je několik členů vašeho cílového publika, kteří bědují nad nedostatkem podpory ve vašem výklenku.
 • Problémy vašeho publika budou zjevně mnohem konkrétnější než tyto. Pokud například provozujete zahradnický blog, místo „problémů s produktivitou“ řeknou, že nejsou schopny udržet rostliny naživu nebo jejich rostliny nerostou tak rychle, jak doufali.

Pojďme se zaměřit na hlavní zaměření tohoto příspěvku.

Jak najít největší bolesti v publiku

Mnoho marketingových článků podporuje použití studených dat k určení problémů, které mají lidé ve vašem prostoru.

Ve skutečnosti nejste velká značka, která tímto způsobem může přežít jako korporace bez tváře. Jako malý podnikatel, který chce vydělat peníze blogováním, je důvěra vašeho publika vaším nejcennějším aktivem.

Bez ohledu na to, k jakému množství dat máte přístup, nic nepřekoná získání těchto informací přímo z tlamy koně.

Proto se mnoho metod, kterým se budeme věnovat, zaměřuje na přímý rozhovor s vaším cílovým publikem. Zde je shrnutí metod, kterými se budeme zabývat:

 • Metoda č. 1: Zeptejte se jich
 • Metoda č. 2: Poslechněte si je
 • Metoda č. 3: Fóra
 • Metoda č. 4: Recenze
 • Metoda č. 5: Sekce komentářů
 • Metoda č. 6: Výzkum klíčových slov
Metoda č. 1: Zeptejte se jich

Nejúčinnějším způsobem, jak se dozvědět o největších problémech, kterým vaše publikum právě čelí, je zeptat se jich přímo. Nejsou zapojeny žádné dohady.

Nebudete vytvářet obsah a produkty v naději, že zasáhnete pohyblivý cíl. Kdykoli zasáhnete bulseyes vytvořením řešení problémů, které vám řekli, že mají.

Existuje řada různých způsobů, jak se můžete zeptat publika, jaké jsou jeho největší bolesti. Nejúčinnějším přístupem jsou individuální konverzace.

Zjistěte, zda by někteří z vašich nejaktivnějších čtenářů blogů nebo předplatitelů e-mailů s vámi mohli chatovat prostřednictvím hlasového chatu, e-mailu, DM nebo telefonu. Můžete také zasáhnout lidi na fórech týkajících se vašeho výklenku nebo dokonce v osobním životě. Jen se ujistěte, že jsou součástí vašeho cílového publika.

Do své uvítací e-mailové řady můžete také přidat e-mail, který se nových předplatitelů zeptá, jaký je jejich největší problém v tuto chvíli. Začněte e-mail s velmi krátkým příběhem o jednom až dvou odstavcích o jedné z největších překážek, které jste ve svém výklenku překonali. Na závěr prostou otázkou – „Jakému největšímu problému teď čelíte?“

Můžete dokonce vytvořit krátký průzkum a propagovat ho prostřednictvím svého webu, seznamu e-mailů a sociálních médií. Pomůže bezplatný nástroj, jako je Typeform.com.

Metoda č. 2: Poslechněte si je

Druhým nejúčinnějším způsobem, jak zjistit, jaké jsou největší bolesti vašeho publika, je jednoduše je poslouchat. Pravděpodobně vám budou pokaždé klást otázky.

Mohou vás upozornit na vše, s čím se vaše cílové publikum potýká. Tyto odpovědi vás opět povedou k tématům, na která byste se měli zaměřit.

Věnujte zvláštní pozornost sekci komentářů, seznamu e-mailů a zmínkám v sociálních médiích. Začněte si zapisovat všechny otázky, které vám vaše publikum položí, a zjistěte, zda dokážete zjistit nějaké konzistence.

Můžete dokonce nastavit kontaktní formulář „Zeptejte se“, který může vaše publikum použít k přímému kladení otázek. Dejte tomuto kontaktnímu formuláři vlastní stránku a umístěte jej na konkrétní příspěvky na blogu, například na své nejoblíbenější příspěvky, aby se zajistilo, že ho uvidí co nejvíce lidí.

Metoda č. 3: Fóra

Nyní se vzdálíme od vašeho vlastního publika a zaměříme se na vaše cílové publikum, které může existovat prakticky kdekoli. Začneme online fórami.

Podobně jako vaše vlastní publikum, to, co hledáte, jsou vzory v otázkách, na které se členové vašeho cílového publika ptají. Začněte specializovanými fórami ve vašem výklenku. Proveďte jednoduché vyhledávání Google, například „fóra o rybolovu s ledem“.

Můžete si také prohlédnout témata týkající se vašeho výklenku na Quoře a procházet subreddity na Redditu. Pokud máte potíže s hledáním otázek na fórech, vytvořte nové vlákno s názvem „Jaký je největší problém, kterému právě teď čelíte ve [výklenku]?“

Skupiny na Facebooku jsou skvělým místem, kde také hledat.

Metoda č. 4: Recenze

Skvělým místem k vyhledání největších potíží publika jsou recenze produktů souvisejících s vaší specializací. Jedná se hlavně o prohlížení knih a kurzů, ale můžete si také prohlédnout aplikace a fyzické produkty, pokud je chcete vytvářet.

Hledejte jakékoli negativní komentáře zákazníků, zejména v hodnoceních s jednou a dvěma hvězdičkami. Poznamenejte si negativní body, které dělají, a to, co tvrdí, že tvůrce dostatečně nepokryl nebo nevysvětlil.

Recenze knih a kurzů souvisejících s vaší specializací na Amazon a Udemy jsou fantastickými místy, kam se podívat.

Metoda č. 5: Sekce komentářů

Tento se týká předchozí metody. Místo toho, abyste v recenzích hledali negativní komentáře, budete je hledat v sekci komentářů mimo svůj blog.

Začněte s nejlepšími psy ve vašem výklenku, protože s největší pravděpodobností budou mít aktivní sekce komentářů. Můžete také vyhledat videa z YouTube související s vaším výklenkem. Nakonec si prohlédněte sekce komentářů u článků týkajících se vašeho výklenku publikovaných vysoce postavenými weby.

To, co hledáte, jsou opět problémy, které komentátoři zmiňují. Hledejte komentáře, které konkrétně kritizují články nebo videa. Stejně jako recenze vám dají vědět, kde vaši konkurenti zaostávají, což vám dá příležitost vyplnit všechny mezery, které po sobě zanechávají.

Metoda č. 6: Výzkum klíčových slov

To by měla být vaše poslední možnost, protože vás nutí spoléhat se spíše na data než na skutečné odpovědi od vašeho cílového publika. Podle objemu vyhledávání určíte, na kterých tématech se vaše publikum nejvíce zajímá.

Nejjednodušší (a nejlevnější) způsob, jak toho dosáhnout, je použít KWFinder od Mangools. Začněte zadáním širokého hledaného výrazu, který odpovídá vašemu výklenku, například „šťavnatá zahrada“, „muškaření“ nebo „veganské vaření“. Pomocí nástroje Nápady na klíčová slova vyhledejte související výrazy, které uživatelé vyhledávají. Čím vyšší je objem vyhledávání, tím více se o dané téma zajímají.

Tyto související nápady můžete dokonce použít jako klíčová slova pro metody 3, 4 a 5. To vám dává příležitost zpevnit data klíčových slov skutečnými odpověďmi od vašeho cílového publika

Využití největších potíží publika k rozšíření vašeho blogu je jednoduché. Musíte jen přijít s řešením jejich problémů a aplikovat je. Můžeme však být trochu konkrétnější.

Než metodu 6 dokončíte, měli byste mít seznam slušné velikosti naplněný největšími body bolesti, které vaše publikum právě má. Začněte uspořádáním tohoto seznamu na základě počtu zmínek o problému a umístěním nejčastěji zmiňovaných problémů na začátek.

Místo toho, abyste se pokusili vyřešit všechny tyto problémy najednou, řešte je jeden po druhém, počínaje nejčastěji zmiňovaným bodem bolesti na vašem seznamu. Brainstormujte několik řešení tohoto problému s následujícími typy obsahu a produktů:

 • Blogové příspěvky
 • Olověné magnety
 • Kurzy
 • Knihy
 • Software, pokud je k dispozici
 • Fyzické produkty, pokud existují

Pokud se chystáte vytvářet produkty, například kurzy, zvažte zahájení kurzů beta, které jsou hotové pouze na 10–25%. Použijte příspěvky na blogu, které se vztahují k těmto kurzům, jako způsob, jak zachytit a segmentovat předplatitele e-mailů, kteří se zajímají o témata, která zastupují.

Tyto segmenty použijte k předprodeji kurzů beta za zvýhodněné ceny, které jsou mnohem nižší, než jaké účtujete za jejich plné verze. Pokud jsou vaše konverzní poměry vysoké, budete vědět, že máte v rukou ziskový nápad. Vraťte peníze a přejděte k dalšímu nápadu, pokud se neprodává dobře.

Pokud mluvíte se členy svého publika nebo cílovým publikem jeden na jednoho, nezapomeňte se s nimi poradit při vytváření řešení, ať už jde o příspěvek na blogu nebo fyzický produkt.

Jsou to právě oni, kdo vás informoval o problémech, s nimiž se potýkají, což z nich dělá nejlepšího soudce, zda jste přišli s reálnými řešeními.

Hledání největších potíží publika je jedním z nejdůležitějších kroků, které můžete podniknout jako blogger a solopren. Jde o to zjistit, jaké problémy mají ve vašem prostoru, abyste jim mohli poskytnout řešení pomocí obsahu a produktů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *