Jak psát lepší nadpisy blogů

Jak psát lepší nadpisy blogů

Psaní vysoce kvalitních článků zabere spoustu času, ale bohužel mnoho kvalitních článků se ani nedočte. Podle Copyblogger bude 8 z 10 lidí číst nadpisy, ale pouze 2 z 10 na něj skutečně kliknou a přečtou si zbytek.

Abyste maximalizovali svoji efektivitu při blogování nebo marketingu obsahu, musíte skutečně psát úžasné nadpisy, na které lidé cítí nutkání kliknout. Učení copywritingu je jedním z nejlepších způsobů, jak dosáhnout dobrého psaní nadpisů. Copywritery se trénují na psaní tak dobrého obsahu, že přesvědčí lidi, aby skutečně utráceli peníze a nakupovali produkty.

Chcete se stát nadpisem psaní ninja? V tomto článku vám ukážu příklady různých technik copywritingu, které můžete použít k psaní nadpisů, aby byly lákavější.

Pro každý článek napište více nadpisů

Obvykle se snažím napsat alespoň 5 nadpisů pro každý článek a poté vybrat ten nejlepší. Mnoho profesionálních bloggerů a editorů to doporučuje a rozhodně mi to pomohlo psát lepší nadpisy.

Neexistuje žádný vzorec pro psaní dokonalého nadpisu pokaždé, takže musíme psát více nadpisů, abychom mohli brainstormovat nápady.

Začlenit konkrétní čísla do nadpisu

Nadpisy fungují nejlépe, když jsou velmi konkrétní a jedním jednoduchým způsobem, jak být konkrétní, je přidat k nadpisu čísla. Ve skutečnosti studie provedená dirigentem zjistila, že lidé upřednostňují nadpisy, které obsahují čísla, nad jinými typy nadpisů se značnou rezervou.

Začlenit konkrétní čísla do nadpisu

Například který z následujících nadpisů je přesvědčivější?

Jak rozšířit svůj e-mailový seznam

Většina lidí by považovala druhý nadpis za lákavější, protože první nadpis se zdá velmi obecný, zatímco druhý obsahuje konkrétní čísla, což znamená, že pisatel je na toto téma věrohodný.

Dalším tipem pro používání čísel je pokusit se použít lichá čísla místo sudých čísel. Studie provedená Outbrainem a Hubspotem zjistila, že nadpisy s lichými čísly získávají o 20% více kliknutí než nadpisy se sudými čísly.

Ale co když váš článek obsahuje sudý počet položek? Zde je několik jednoduchých řešení….

Smažte nejslabší položku ze seznam

Z poslední položky udělejte bonusovou položku. Máte-li například seznam 7 tipů na psaní, můžete 8. tip označit jako „bonusový tip“ místo přidělení čísla.

Stačí použít liché číslo v názvu. Například pokud mám seznam 22 tipů, mohl bych jej místo toho napsat jako „21+ marketingových tipů pro vaše podnikání“. Psaní názvu tímto způsobem mi také dává možnost později příspěvek rozšířit o další položky.

Použijte závorky nebo závorky

Jedním ze způsobů, jak vytvořit poutavější názvy, je použít v nadpisu závorky. Někteří z nejuznávanějších textařů ​​na světě používají v titulcích i v kopiích závorky.

Outbrain a Hubspot navíc provedli studii více než 3,3 milionu placených odkazů a zjistili, že nadpisy s hranatými závorkami fungovaly o 38% lépe než titulky bez nich.

Spisovatelé mohou použít závorky nebo závorky k oddělení klauzulí v nadpisu a v níže uvedených příkladech si všimněte, jak závorky také vytvářejí malou vizuální rozmanitost. Pomocí závorek můžete nadpisy přitahovat několika způsoby.

Odkazy na další bonusy

Jedním ze způsobů, jak použít závorky, je zmínit přidaný bonus nebo dát čtenářům další důvod ke kliknutí.

Příklad: 7 způsobů psaní nadpisů, které si zaslouží kliknutí (šablona šablon nadpisů zdarma)

Generování zvědavosti

Další použití závorek je přidání krátké fráze, která bude generovat zvědavost. Když začínali, stránky jako Buzzfeed a Upworthy tuto taktiku hodně používaly.

Zvyšování důvěryhodnosti

Jedním ze skvělých způsobů, jak používat závorky, je přidat ke svému nadpisu posilovač důvěryhodnosti. Dejte čtenářům důvod, aby vás hned viděli jako autoritu, a je mnohem pravděpodobnější, že kliknou a přečtou si váš článek.

Závorky můžete považovat za vložení opravdu krátkého podnadpisu do názvu článku. Přidáním několika slov do závorek můžete svůj nadpis posílit přidáním prohlášení o důvěryhodnosti, slibováním dalších výhod nebo poskytnutím dalšího důvodu čtenářům.

Pomlčky a dvojtečky také zvyšují míru prokliku

Studie Outbrain také zjistila, že používání pomlček a dvojteček může zvýšit míru prokliku v průměru o 9%. Podobně jako závorky a závorky, pomlčky a dvojtečky také přidávají vizuální rozmanitost a povzbuzují vás k psaní zajímavějších nadpisů.

Jednoduchý vzorec pro použití pomlček a dvojteček je použít na začátku frázi klíčových slov SEO a poté za ni přidat přesvědčivý název.

Zde je příklad:

Sociální média Marketing: 7 osvědčených způsobů, jak získat více sociálních podílů na vašem obsahu

Tento vzorec samozřejmě nemusíte používat. Neváhejte být kreativní, pokud vás napadne dobrý nadpis.

Zde je další příklad z blogu Mailchimp týkající se délky nadpisu, kde provedli studii 12 miliard e-mailových nadpisů a zjistili, že délka nadpisu nijak neliší v míře prokliku:

Rozdělte testovací titulky při zasílání seznamu e-mailem

Další věcí, kterou můžete udělat pro zlepšení svých schopností psaní nadpisů, je rozdělení testovacích nadpisů při zasílání e-mailu vašemu seznamu o novém příspěvku na blogu. Většina e-mailových programů, jako je Mailchimp, vám umožní otestovat různé nadpisy při odesílání e-mailů tak, že odešlete každou variantu do podmnožiny vašeho e-mailového seznamu a poté odešlete e-mailem zbytku vašeho seznamu vítězný nadpis.

Možná vás překvapí, jaké nadpisy fungují nejlépe. Někdy mohou kratší a jednodušší nadpisy překonat delší a podrobnější nadpisy.

V každém případě vám rozdělené testovací nadpisy pomohou lépe porozumět vašemu publiku a umožní vám v budoucnu psát lepší nadpisy.

Poznámka: Pokud používáte WordPress, existují doplňky, které vám umožňují testovat nadpisy přímo na vašem blogu.

Podívejte se na příspěvek WP Superstars o split testovacích pluginech pro WordPress a dozvíte se více.

6. Zvažte použití otázek
Další taktikou, která může lidi vsadit, aby klikli na váš nadpis, je položit otázku. Otázky mohou vzbudit zvědavost a lidé, kteří chtějí znát odpověď na otázku, kliknou na váš nadpis a přečtou si článek.

Ujistěte se, že to není otázka, na kterou mohou snadno odpovědět, ale ta, která vyvolá myšlenky a vzbudí zvědavost.

Příklad: Děláte některou z těchto 7 běžných chyb v blogování?

Pokud jste bloger, možná vás bude zajímat alespoň to, co je 7 chyb blogů. Otázky jsou skvělým způsobem, jak vytvářet nadpisy, na které klikáte.

Hledejte klíčová slova SEO, aby hledající našli váš obsah

Mnoho bloggerů ví, že by měli provádět průzkum klíčových slov, aby našli klíčová slova, která lidé skutečně hledají, ale mnoho bloggerů tento krok přeskočí. Klíčová slova jsou však důležitá, pokud chcete do svých blogových článků získat dlouhodobý provoz SEO.

Jedním z příspěvků na blogu, který jsem napsal nepřetržitě, byl můj odborný průvodce po aplikaci Smart Blogger, který je aktuálně hodnocen pro frázi „odborný přehled“. Je to pořadí pro tuto frázi již několik let, takže i když jsem ji napsal před lety, stále se od této příručky dostávám odhalení.

Hledejte klíčová slova SEO, aby hledající našli váš obsah
Kromě toho tento článek nadále získával přirozené odkazy, protože ho noví lidé našli prostřednictvím vyhledávačů a je to pravděpodobně nejpodrobnější průvodce k tomuto tématu.

Vytváření nadpisů optimalizovaných pro SEO může lidem pomoci objevit váš obsah, takže pokud investujete čas a prostředky do vytváření obsahu, stojí za to si na to udělat čas.

Vyhledejte na Googlu další články k vašemu tématu (zobrazte další konkurenční nadpisy)

Dalším dobrým příkladem při psaní nadpisů je hledání dalších článků na toto téma na Googlu a zjištění, proti kterým dalším nadpisům soutěžíte. Pohled na nadpisy jiných lidí vám může poskytnout několik dobrých nápadů pro vaše vlastní nadpisy.

Přemýšlejte o tom, jak můžete vytvořit nadpis, který je lepší než konkurenční články, nebo jak můžete vytvořit něco, co nabízí něco jiného.

Znovu použijte minulé výherní vzorce nadpisu

Pokud jste v minulosti hodně blogovali, zvažte opětovné použití vzorců nadpisů, které vám v minulosti dobře fungovaly.

Looper je zábavní web, který obsahuje články a zprávy o filmech a celebritách. Objevil jsem je na YouTube, protože jejich videa se neustále objevovala v mém kanálu.

Zde je několik z nich …

Proč Hollywood už nehraje Tobey Maguire (7 milionů zhlédnutí)
Proč Hollywood už nehraje Alyson Hannigan (2,5 milionu zhlédnutí)
Proč Hollywood už nehraje Toma Wellinga (2,5 milionu zhlédnutí)
Vidíte vzor?

Pokud jste v minulosti psali nadpis, který byl opravdu dobrý, zvažte použití stejného vzorce pro psaní nadpisů pro budoucí články.

Otestujte negativní nadpisy

Outbrain provedl studii 65 000 nadpisů reklam a zjistili, že nadpisy obsahující negativní slova jako „nikdy“ nebo „stop“ si vedly o 30% lépe než nadpisy bez nich.

Zjistili také, že titulky s pozitivními superlativy jako „nejlepší“ fungovaly o 29% horší než titulky bez nich. Důvod, proč nadpisy s pozitivními slovy fungovaly horší, je pravděpodobný, protože jsou nadpisy nadužívány.

Jakmile tedy přijdete s dobrým nadpisem, zvažte psaní verze z negativního hlediska.

Například místo „5 úžasných způsobů hubnutí“ můžete použít nadpis jako „5 věcí, kterým se musíte vyhnout, abyste zabránili přibírání na váze“.

Napište různé nadpisy pro různé kanály

Název článku na blogu nemusí být stejný jako název SEO nebo nadpis, který sdílíte na sociálních médiích. Pokud píšete články na blogu s vysokou návštěvností, možná budete chtít zvážit psaní různých nadpisů a cílit na různé kanály.

Slate.com používá tento přístup k vytváření nadpisů zaměřených na různé kanály.

Název sociálních médií: Ginkgo stromy voní jako zvracení. Proč je vysazujeme do všech našich měst?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *