Jak si vybrat název blogu, kterého nebudete litovat

Jak si vybrat název blogu, kterého nebudete litovat

Snažíte se vybrat název svého blogu?

Všichni jsme tam byli – nekonečný seznam nápadů na názvy blogů, které nejsou úplně to, co hledáme.

Pojmenování blogu je náročné.

Abychom vám pomohli vybrat perfektní název blogu, sestavili jsme tohoto dvoudílného průvodce:

  • První část je kontrolní seznam věcí, které je třeba zvážit, a otázky, které si musíte položit. Cílem je přimět vás, abyste přemýšleli nejen o názvu blogu.
  • Druhá část je seznamem tipů a nástrojů, které vám pomohou. Říkáme tomu sekce pojmenování blogů a inspirace.
  • Tato příručka vám pomůže bez ohledu na to, jaký typ blogu chcete založit. Ať už je to cestování, jídlo, životní styl, finance, zdraví, technologie nebo něco jiného.

Otázky, které si musíte položit při pojmenovávání svého blogu

Před pojmenováním blogu je třeba zvážit sedm věcí.

1) O čem bude váš blog?

Pokud jste se již rozhodli pro svůj výklenek, měla by být odpověď na první otázku přímá. Pokud stále nejste rozhodnuti, nastal čas odpovědět na otázku.

Přemýšlejte o tom logicky.

Pokud trávíte hodiny výběrem názvu blogu a poté se rozhodnete blogovat o něčem nesouvisejícím, promarnili jste čas. Řekněme například, že se rozhodnete pro název „Genius Photography“ a poté vyberete herní výklenek.

Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro nespecifické jméno nebo použijete své vlastní jméno, budete mít více manévrovacího prostoru.

Stále bych ale doporučil vybrat si místo, protože je to platné cvičení.

2) Kdo je vaše cílová skupina?

Při výběru názvu blogu je důležité vzít v úvahu cílové publikum. Podívejte se na tyto dva kontrastní příklady:

Pretty52 má ženské cílové publikum:

Pretty52 je domovem dámské zábavy, virálního videa, zpráv celebrit a drby šoubiznisu. Zjistěte, proč nás naše ženská komunita tak miluje!

Zatímco SPORTBible se zaměřuje na sportovní fanoušky:

Sportbible

SPORTbible je jednou z největších komunit sportovních fanoušků po celém světě. S nejnovějšími sportovními novinkami, obrázky a videi!

Znalost cílového publika vám pomůže vybrat vhodné jméno.

3) Jaký bude tón / hlas vašeho blogu?

Tato otázka navazuje na vaši cílovou skupinu. Dva výše uvedené příklady – Pretty 52 a SPORTbible – mají mladý, svěží přístup. Poskytují trendy zprávy a drby s obrázky a videi.

Kontrastujte SPORTbible s ESPN a můžete vidět, že ten má zralější přístup ke způsobu, jakým je jeho obsah psán a prezentován:

Navštivte ESPN a získejte aktuální sportovní zpravodajství, výsledky, hlavní body a komentáře pro fotbal, kriket, ragby, F1, golf, tenis, NFL, NBA a další.

4) Budete budovat svou značku kolem názvu vašeho blogu?

Název vašeho blogu může být vynikajícím způsobem, jak budovat a propagovat vaši značku, ať už prodáváte produkt nebo službu. Například Pinch of Yum je blog o jídle se stovkami jednoduchých a chutných receptů. Poskytuje také zdroje pro další blogery o jídle, včetně tipů na fotografování a zpeněžení:

Ale ne všechny blogy používají název své společnosti nebo značky.

LADbible začal tam, kde byl název společnosti stejný jako název blogu. Dnes je to skupinový název společnosti s více blogy pro různé výklenky a publikum; např. LADbible, SPORTbible a Pretty52.

5) Čte se název blogu v pořádku, když je ve formátu adresy URL domény?

Nenechte se unést tímhle. Název super blogu se může změnit na katastrofu, když spojíte jednotlivá slova a neúmyslně vytvoříte nesprávná slova.

Zde je seznam neúmyslných příkladů, včetně:

  • Můžete vidět, že logo používá dvě barvy k oddělení slov, ale když se podíváte na doménu v prostém textu, stane se to trapné.
  • Nezapomeňte zadat zamýšlený název blogu do formátu názvu domény a zkontrolovat. Rovněž stojí za to přimět někoho jiného, ​​aby váš nápad zkontroloval, protože je snadné oslepnout.

Případně můžete použít nástroj Word Word k zajištění toho, aby název vašeho blogu nezpůsobil žádné další rozpaky.

6) Co se stane, když změníte nebo změníte své místo?

Všichni založíme blog s nejlepšími úmysly zaměřit se na mezeru. Ale věci se mění. Někdy se stane, že přepnete nebo změníte svůj původní nápad.

To je v pořádku.

Jednou z věcí, které v tomto okamžiku budete muset zvážit, je, zda jsou název a značka vašeho blogu správné. Jsou dostatečně otevřené, aby umožnily posun ve směru, nebo potřebujete změnit značku a začít znovu?

Je těžké uvažovat, protože nevíme, co se stane v budoucnu. Pokud ale máte nějaké pochybnosti nebo představy o možných změnách, měli byste zvolit obecnější název blogu s otevřenějším koncem.

Není-li to však, není to konec světa. Stále se můžete změnit. Ale v tomto procesu můžete ztratit na síle.

7) Je snadné říci nebo kouzlit?

Název blogu někdy vypadá skvěle na papíře, ale když to řeknete nahlas, je to nejednoznačné.

To se mi stalo s mým prvním blogem. Myslel jsem, že „Byte of Data“ (inspirovaný Pinch of Yum) je vhodný pro technologický blog o cloudovém úložišti a zálohování. To bylo do té doby, než jsem dostal rozhovor s rozhlasovým moderátorem, který mě požádal o potvrzení názvu blogu. Pak jsem to musel vysvětlit posluchačům, aby nedošlo k nedorozumění, protože „Byte of Data“ mohl být hláskován jako „Bite of Data“.

Podobné problémy měl také web pro sdílení fotografií „Flickr“, protože lidé přirozeně zadávali „Flicker“. Nakonec koupili obě domény a nastavili trvalé přesměrování, aby neztratili obchod.

8) Zkontrolujte svoji konkurenci

Kontrola vašich konkurentů se nemusí zdát nejlepším nápadem, ale někdy vám může stačit inspirace. Když uvidíte, co funguje pro konkurenta, získáte představu o tom, co by pro vás mohlo fungovat.

Podívejte se na některé z populárních technologických blogů:

  • TechCrunch – spuštění a technologické novinky
  • TechRadar – zdroj poradenství při nákupu technologií
  • TechVibes – technologické novinky, inovace a kultura

Všichni rádi používají slovo „tech“ a další rozlišující slovo. Všechny pokrývají technologické novinky, ale každá má jiný sklon a důraz.

9) Brainstorming pera a papíru

Někdy budou stačit nejjednodušší nástroje. Není nic špatného, ​​když odstraníte jakékoli rozptýlení a jen si zapíšete, co máte v hlavě. Je to skvělý způsob, jak si vyčistit mysl a často získáte více inspirace, když uvidíte slova před sebou, protože jedna myšlenka vede k druhé.

Můžete jít o krok dále a pozvat přátele a rodinu na brainstorming. Každý má jinou perspektivu a určitě skončíte s nápady, které jste nezvažovali.

10) Použijte své vlastní jméno

Existují výhody a nevýhody používání vlastního jména pro váš blog.

Spousta bloggerů použila své vlastní jméno. Funguje to dobře pro služby osobní značky, ale na druhé straně to nefunguje dobře, pokud prodáváte produkt. V takové situaci vždy používejte název produktu.

Zde je několik blogů s vlastním jménem, ​​které nabízejí služby:

John Espirian používá své druhé jméno:
Zatímco Gill Andrews používá své křestní a druhé jméno:
Používání vlastního jména vám také dává flexibilitu k upřesnění nebo změně výklenku, aniž byste museli rebrandovat.

Jste připraveni začít hledat názvy domén? Z bezpečnostních důvodů doporučujeme vyhnout se registraci domén u vašeho hostitele webu. Místo toho použijte samostatný registrátor domény, jako je Namecheap, ke kontrole dostupnosti a registraci vaší domény.

Výběr „správného“ názvu blogu závisí na vaší specializaci, publiku, produktech a službách. Když si nyní uděláte čas na zvážení svých možností, časem se vám to vyplatí.

Vyzkoušejte několik metod a nástrojů pro pojmenování blogů. Hrajte si se slovy a frázemi. A co je nejdůležitější, získejte zpětnou vazbu, než se konečně rozhodnete pro název svého blogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *