Jak vytvořit svůj e-mailový seznam

Jak vytvořit svůj e-mailový seznam

Proč potřebujete seznam e-mailů

Obchodníci často uslyší, že peníze jsou na seznamu. Díky práci jen pár minut mohou kontaktovat svůj e-mailový seznam a za pár hodin získat tržby v hodnotě tisíců dolarů. Nechtěli byste udělat totéž?

Zde je více důvodů, proč potřebujete e-mailový seznam, pokud chcete, aby vaše firma rostla.

Je to vaše vlastní online aktivum

V online světě budete vydáni na milost a nemilost mnoha webovým gigantům, kteří vám mohou vaše podnikání odnést okamžitě. Příklad:

Celé měsíce strávíte posunem hodnocení svého webu nahoru

Výsledky vyhledávání Google. Napíšete tisíce slov s hodnotným obsahem do příspěvku hosta na autoritativním blogu s vynikající autoritou domény. Řídíte se SEO technikami white-hat a neděláte si starosti s blackhat SEO.

Když se vaše stránka konečně dostane na první místo v cílovém klíčovém slovu, použije konkurence nějakou stinnou taktiku, aby vám mohla ukrást místo. A během několika hodin vás Google penalizuje za něco, co jste neudělali.

Mohli byste přijít o všechno, pro co jste tvrdě pracovali, protože jste doslova vydáni na milost a nemilost Googlu.

S drastickým poklesem provozu organického vyhledávání se rozhodnete vyzkoušet marketing na sociálních médiích. Za reklamy na Facebooku nebo Instagramu platíte jen proto, aby lidé přilákali váš web, protože víte, že organický dosah Facebooku je nepředvídatelný.

Funguje to dobře a znovu uvidíte nějaké prodeje a doufáte, že tentokrát to bude v pořádku. Dokud stejný neviditelný konkurent nezjistil, co děláte, a rozmazal vaši reputaci na sociálních médiích.

Vím, že můj příklad je extrémní, ale vidíte, kam to směřuje? Nad svými žebříčky Google nemáte kontrolu. Nemáte ani kontrolu nad svými prostředky v sociálních médiích.

Ovládáte však svůj web a seznam e-mailů, pokud vlastníte název své domény a platíte za svůj vlastní hosting (svůj web nevlastníte, pokud ho hostujete na bezplatné hostingové službě).

Se svými dvěma webovými vlastnostmi – webem a seznamem e-mailů – si s nimi můžete dělat, co chcete.

Je snazší prodat lidem, kteří vás již znají

Prodávat chladnému publiku je těžké. Zkuste nadhodit cizí lidi na rušné ulici a pravděpodobně vás nahlásí policie za obtěžování.

Chcete-li zvýšit své šance na prodej, musíte nejprve své zákazníky zahřát, aby vám věřili. Nabídněte jim něco cenného – nováčka – a pokud se jim váš produkt bude líbit, pravděpodobně si koupí to, co máte k prodeji.

Stejný nápad platí i pro e-mailové seznamy. Když se lidé zaregistrují do vašeho seznamu, je to proto, že vás mají rádi nebo vám na určité úrovni důvěřují. Když jim tedy něco prodáte prostřednictvím e-mailu, pravděpodobně na vaši výzvu k akci reagují pozitivně.

Vytváření zisků z vašeho seznamu adresátů je důležité pro vaše podnikání v blogování. Ale nedělejte z každého e-mailu prodejní místo pro vaše vlastní produkty nebo jiné produkty, se kterými jste spojeni. Použijte svůj seznam k navázání vztahu se svým publikem. Budujte na důvěře, kterou do vás již vložili, tím, že jim budete i nadále nabízet hodnotu.

Nezapomeňte nabídnout hodnotu svým odběratelům a budete odměněni zisky, které si právě teď dokážete představit!

Můžete snadno přivést provoz zpět na svůj web

V předchozím příkladu jsem vám ukázal, proč se nemůžete spolehnout na to, že vám Google a sociální média poskytnou provoz zdarma. Pokud však máte svůj vlastní seznam adres, můžete jednoduše svým odběratelům říct, aby se při každém publikování podívali na váš nový příspěvek!

Úžasné, že?

To, co publikujete, musí platit pro to, k čemu se vaši předplatitelé původně přihlásili. Pokud na svém webu pokrýváte mnoho různých mezer, je důležité zvážit segmentaci seznamu.

Například pokud vytváříte vždyzelené produkty ve výklencích pro zdraví, lásku a bohatství, musíte vytvořit 3 různé e-mailové seznamy. Jeden seznam pro lidi se zájmem o specializaci na zdraví, další pro lidi se zájmem o vaše produkty pro milostné specializace a třetí pro ty, kteří mají zájem zbohatnout.

Segmentace seznamu bude znamenat, že k tomu, abyste svůj seznam rozšířili, budete muset pracovat 3x tak tvrdě, ale dříve nebo později na každý seznam nashromáždíte dobrý počet předplatitelů. A vaši odběratelé budou rádi, když si přečtou vaše e-maily, protože se jich to týká.

Pokud své seznamy seskupíte tímto způsobem, musíte se ujistit, že odesíláte relevantní obsah pouze do správného seznamu. V opačném případě riskujete rozrušení některých odběratelů, což může vést k tomu, že se příliš mnoho lidí odhlásí z vašeho seznamu.

Pokud jim však posíláte pouze specializované e-maily a je to něco, co je zajímá, bude s větší pravděpodobností sledovat výzvu vašeho e-mailu k akci a podívat se na váš nový příspěvek na vašem webu.

Kroky k vytvoření seznamu e-mailů správným způsobem

V této části se budu zabývat kroky, které můžete použít k vytvoření vysoce kvalitního e-mailového seznamu. Všimněte si, že zde zmiňuji kvalitu, protože pokud skončíte s nekvalitním seznamem, pravděpodobně to nebude stát za ten čas a úsilí při vytváření tohoto seznamu.

1. Nabídněte něco tak cenného, ​​že se vaše publikum bude cítit nuceno se zaregistrovat

Za poslední týden jste pravděpodobně navštívili stovky webových stránek. A troufám si říci, že velký počet těchto webů měl někde e-mailovou přihlášku.

Pravděpodobně vyskakovací okno nebo v postranním panelu s výzvou k zadání e-mailové adresy, abyste mohli dostávat e-knihu zdarma nebo něco takového. Pamatujete si, na kolik webů jste se přihlásili? A pamatuješ si, proč jsi to udělal?

U většiny lidí se obvykle přihlašujeme pouze k e-mailovým seznamům, které nabízejí lákavé „úplatek.“ Nechceme dostávat „bezplatné aktualizace.“ Nemůžete jen kdekoli umístit formulář pro přihlášení a požádat lidi o vstup jejich e-mailovou adresu.

Tato strategie pravděpodobně fungovala před 5 lety, ale dnes ne.

Dnes, pokud chcete, aby se lidé připojili k vašemu seznamu, nabídnete jim něco hodnotného. Něco, co je přiměje jít…

“Ach, to je opravdu užitečné.” Rád bych to dostal do rukou! Dobře, tady to mám. Nyní zadávám svou skutečnou e-mailovou adresu. Nemůžu se dočkat, až si tyto věci přečtu! “

Chcete-li získat odběratele e-mailů, musíte pečlivě přemýšlet o tom, jak je přilákat k přihlášení do seznamu. Měli byste nabídnout bezplatnou e-knihu, bezplatný videokurz, bezplatnou konzultaci se Skype? Ať se rozhodnete pro cokoli, vžijte se do jejich kůže. Přihlásili byste se do svého seznamu?

Pokud jste odpověděli ano, máte dobrý začátek. Pokud jste však odpověděli ne, musíte se vrátit na rýsovací prkno a znovu zkontrolovat svou obsahovou strategii.

Upozornění je, že ne každý by se chtěl zaregistrovat do vašeho seznamu bez ohledu na to, jak skvělý je váš bezplatný eBook nebo video kurz. To je normální. Ale s kvalitní nabídkou na stole budou vaše sazby přihlášení mnohem vyšší, než kdybyste si věci pečlivě nerozmysleli.

2. Umístěte své přihlašovací formuláře na místa s vysokou mírou konverze na vašem webu

Slepota reklamních bannerů je skutečná věc. Stejně tak je tomu i při zasílání e-mailů ve formě slepoty. Pokud používáte standardní přihlašovací formulář s obecným designem, nikdo mu nebude věnovat žádnou pozornost.

Stejně tak to může být neviditelné díky mizerným sazbám přihlášení, které získáte. Je to také jen plýtvání cennými nemovitostmi na webu.

Design webových stránek se může u jednotlivých webů lišit. Toto jsou ale hlavní místa, která většina vlastníků webových stránek uvádí, že jim dávají vyšší než průměrnou míru přihlášení:

Nahoře na postranním panelu – postranní panel může být na levé nebo pravé straně stránky. Ať je to kdekoli, zkuste přidat formulář pro přihlášení v horní části postranního panelu. Tepelné mapy ukazují, že postranní panely mají dobrou aktivitu, takže se nebojte tuto možnost vyzkoušet.

Úvodní stránka – toto je první věc, kterou návštěvníci vašeho webu na vašem webu uvidí. Pokud se zaregistrují do vašeho seznamu, dejte jim jasně najevo, jaké jsou výhody. Můžete použít ceduli „začněte zde“, usmívající se fotku sebe nebo svého dárku zdarma nebo osvědčení šťastného předplatitele nebo zákazníka.

Záhlaví – záhlaví vašeho webu je místo, které každý vidí, ať už se na vašem webu nachází kdekoli. Je nad okrajem, takže lidé nemusí vidět přihlášený formulář, aby se posunuli dolů. Díky kombinaci skvělé nabídky a designu formuláře pro přihlášení můžete získat více lidí k přihlášení do vašeho seznamu!

V rámci vašich příspěvků na blogu – Pravidelné publikování vysoce kvalitního obsahu na vašem blogu pomůže vytvořit vaši autoritu a přilákat více lidí, aby sledovali vaši značku. Přidejte svůj přihlašovací formulář nejlépe ve středu nebo v dolní části svých příspěvků. Takto by si lidé už váš obsah přečetli, takže víte, že když se zaregistrují, zajímá je, co můžete nabídnout.

Časované vyskakovací okno nebo lightbox – můžete nastavit, aby se váš přihlašovací formulář zobrazil po určité době – ​​řekněme 1 nebo 2 minuty nebo po ukončení. To umožňuje vašim návštěvníkům trochu se rozhlédnout po vašem webu a lépe vás poznat, než je požádáte o registraci. Většina lidí obvykle zavírá vyskakovací okna, která se objeví, jakmile přistanou na webu, ale časovaná vyskakovací okna umožňují lidem nejprve se seznámit s vaší značkou.

Sazby pro přihlášení pro kterékoli z těchto míst se budou lišit od výklenku k výklenku. Budete muset provést mnoho testů, abyste našli místo, které bude pro váš web fungovat nejlépe.

Doporučuji ConvertKit pro vašeho poskytovatele e-mailových služeb, protože má přihlášené formuláře a vstupní stránky zabudované přímo do jejich služby.

3. Přimějte vysoce cílený provoz na přihlašovací formulář vašeho webu

Posledním krokem, který musíte udělat, aby se lidé zaregistrovali do vašeho seznamu, je přivést provoz na váš web. Bez provozu nelze vytvořit seznam e-mailů.

Ale nikoho nepozvěte, aby se zaregistroval do vašeho seznamu.

Pamatujte, že chcete vytvořit vysoce kvalitní seznam plný lidí, kteří mají velký zájem o vás, vaše produkty nebo služby.

Strategie, kterou nejúspěšnější marketingoví pracovníci používají, je, že nejprve vytvoří osobnost kupujícího nebo profil osoby, která bude s největší pravděpodobností využívat jejich podnikání

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *