Jak využít sociální média k přilákání spousty návštěvnosti blogů

Jak využít sociální média k přilákání spousty návštěvnosti blogů

Sociální média jsou úžasným způsobem, jak zvýšit návštěvnost vašeho blogu, pokud víte, co děláte.

Faktem je, že dnes potřebujete sociální média, abyste získali provoz. Prostě se stala příliš velkou součástí našeho života. Dopad je pravděpodobně stejně velký nebo větší než byl televizor, když vyšel poprvé v širokém měřítku.

Vezměme si to, že 22% světové populace je na Facebooku, a pokud jste v USA, 68% dospělých je na Facebooku. To je ohromující číslo.

Upřímně řečeno, pokud tam nemůžete najít své publikum, vaše publikum neexistuje.

Zatímco Facebook je nejpoužívanější, ostatní také hrají důležitý faktor v marketingu sociálních médií v závislosti na demografických údajích publika a vašich produktech a službách.

Díky této aktivitě jsou sociální média vynikajícím zdrojem provozu pro vaše produkty, služby a obsah na vašem webu.

Pokud tedy do své marketingové strategie přidáte marketing na sociálních médiích, získáte mnohem větší provoz, než kdyby tomu tak nebylo.

Lidé rádi sdílejí informativní informace na sociálních médiích a dělají to 24/7. Ve skutečnosti nikdy nemají přístup k sociálním médiím daleko, protože většina lidí k nim přistupuje ze svých chytrých telefonů nebo mobilních zařízení.

A co víc, vše, co děláte, abyste získali větší provoz na sociálních médiích, je komunikovat s ostatními sdílením úžasného obsahu, komentováním a sdílením.

Je to opravdu tak snadné. Pokud například publikujete nový blogový příspěvek, sdílejte jej také na svých sociálních sítích. Určitě získáte několik kliknutí, a to i bez podpory příspěvku nebo zobrazování reklamy, protože prokazujete důvěryhodnost díky interakci s publikem.

Pokud jste si před sociálními médii chtěli najít své publikum, museli byste se zúčastnit mnoha akcí, obvykle lokálně, abyste se pokusili oslovit dostatek zákazníků. Nebo budete možná muset koupit adresy pro zasílání přímé pošty.

Dnes ale musíte jít pouze tam, kde je vaše publikum, zapojit se do něj, poskytnout mu hodnotu a nakonec získáte větší návštěvnost.

Chcete-li generovat provoz na steroidech, přidejte některé propagované příspěvky a některé reklamy a množství provozu, které můžete získat, je prakticky neomezené.

Můžete dokonce použít sociální média k vytvoření seznamu e-mailů, což může také významně posílit provoz, pokud odesíláte seznam e-mailů spoustu materiálů, které odkazují zpět na váš web.

Chcete-li být úspěšní, informujte se o svých produktech a službách pomocí obrázků vyprávějících příběhy, originálních rozostření, memů a dokonce i živých akcí, jako je Facebook Live.

Poskytovaný obsah vždy snadno sdílejte, optimalizujte pro vyhledávače a laserově cílejte na své publikum. Pak se ujistěte, že nikdy nezapomenete na důležitý sociální aspekt sociálních médií, zapojení.

Zapojení je zásadní pro úspěch na sociálních médiích, i když zobrazujete placené reklamy. Odpovídejte na komentáře, dávejte cenné návrhy a svobodně pomáhejte lidem. Jakmile se stanete známým jako řešitel problémů, získáte ze svého marketingového úsilí v sociálních médiích ještě větší návštěvnost.

Zaměřte se na platformy, které vaše publikum preferuje

Dozvědět se o všech různých platformách sociálních médií může být ohromující. Pravděpodobně by vás zajímalo, jak si někdy najdete čas na to, abyste je všechny zvládli. Jde ale o to, že byste se neměli zabývat všemi, přinejmenším ne, dokud si nebudete moci dovolit více outsourcovat. Místo toho se zaměřte na platformy, které vaše publikum preferuje.

Nejlepší způsob, jak na to přijít, je položit si několik otázek.
Jaké jsou mé cíle? – Chcete šířit povědomí o značce, sdílet zajímavý obsah, komunikovat s lidmi prostřednictvím živého videa nebo něčeho jiného? Znalost cíle vás může trochu přiblížit tomu, abyste pochopili, kterou platformu sociálních médií byste měli použít.

Kdo je vaše cílová skupina? – Toto je první věc, kterou je třeba určit ještě předtím, než vytvoříte produkt nebo bitovou část obsahu, kterou chcete sdílet, proto, pokud se rozhodujete pro sociální platformy, měli byste již znát odpověď na tuto otázku.

Jakou platformu sociálních médií vaše cílová skupina používá? – Když znáte své publikum, budete také vědět, které sociální platformy používají, k čemu a zda s nimi váš obsah bude fungovat nebo ne.

Kdo jsou vaši konkurenti? – Může to vypadat jako podivná otázka, ale je nutné, abyste věděli, kdo je vaše konkurence. Potřebujete znát pouze dva nebo tři nejlepší konkurenty, abyste zjistili, jak se jim daří, a vyplnili mezery.

Jakou platformu sociálních médií vaši konkurenti používají? – Přihlaste se k odběru bulletinů své konkurence a sledujte je na všech platformách, na kterých jsou. Která platforma získává největší zapojení? To je ten, který chcete vybrat.

Jaký typ obsahu vytváříte? —To je důležitý faktor. Pokud vytváříte vizuální obsah, může to dnes jít téměř kamkoli, ale pokud vytváříte převážně textový obsah, jako jsou příspěvky na blogu, bílé knihy, eKnihy atd., Pak existuje šance, že více vizuálních platforem sociálních médií nebude fungovat stejně dobře pro vás.

Kolik času musíte věnovat marketingu na sociálních médiích? – Toto je poslední otázka jen proto, že je jednou z nejdůležitějších. Pokud máte jen hodinu nebo dvě týdně, budete chtít omezit využití platformy sociálních médií pouze na jednu. Můžete pokračovat a vytvořit profily ostatních, abyste se mohli chytit svého jména a značky, ale prozatím se zaměřte pouze na hlavní z hlediska propagace.

Jakmile odpovíte na tyto otázky a prozkoumáte platformy sociálních médií, měli byste být schopni vybrat, na které z nich se chcete zaměřit. Když se rozhodnete, ujistěte se, že do toho dáváte vše. Vytvořte úžasný profil, sdílejte, zapojte se a buďte společenští.

Udělejte si čas na budování vztahů a vaše úsilí se velkým způsobem vyplatí zasláním cílenějšího provozu na váš web a nabídky, než jste si pravděpodobně mysleli. Marketing na sociálních médiích generuje spoustu provozu, ale pouze pokud si uvědomíte, že cílem sociálních médií je být sociální.

Proč byste neměli zveřejňovat to samé na různých platform

Poznejte své publikum

Všechno, co děláte, začíná u publika, takže to nelze dostatečně opakovat. Pamatujte, že to, že jste loni studovali své publikum, ještě neznamená, že jste hotovi. Neustále studujte své publikum.

Vezměte v úvahu, že společnost Dove existuje již dlouhou dobu, ale pokud se podíváte na jejich marketing, změnilo se to, protože zatímco demografické údaje jejich zákazníků se nezměnily, způsob, jakým s nimi mluví, se změnil. Proč? Protože zákazníci se měnili s dobou. Vaše bude také.

Najděte hlas své značky

Skvělým způsobem, jak určit hlas vaší značky, je přemýšlet o tom, za čím chcete stát a jak chcete mluvit s lidmi. Chcete být jemní a jemní, zdvořilí a milí, nebo chcete být odvážní, neuctiví a možná dokonce nahlas?

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je podívat se na to, jak jste jako člověk. Pokud vás vaše společnost zahrnuje jako sóloprenera, je to snadné. Budete se cítit pohodlněji, pokud vaše značka odráží vaši osobní značku. Dalším způsobem je podívat se na vaši konkurenci a určit, jak můžete pomocí hlasu své značky odlišit svou značku od ostatních.

Upravte obsah

Pro každou platformu sociálních médií nemusíte vytvářet zcela nový obsah. Můžete sdílet stejný obsah na všech kanálech. Co však chcete udělat, je změnit reklamu, změnit obrázky, pokud jde o velikost a typ obrázku, ale chcete, aby byla zpráva stejná bez ohledu na kanál, na kterém ji zobrazujete.

Zůstaňte relevantní

Udržování značky vyžaduje hodně práce z vaší strany. Budete muset držet krok s aktuálními informacemi o tom, co je nového ve vašem oboru a specializaci, abyste mohli vylepšit své znalosti a stát se běžnou osobou ve svém oboru. Nedělejte to však změnou hlasu, loga, obrázků atd. Vaší značky, protože chcete, aby vás lidé na jakékoli platformě poznali.

Udržujte konzistenci

Jste důvěryhodnější, pokud jste důslední. Je také snazší vás najít a poznat. Zajištění konzistentnosti znamená, že uvidíte stabilnější proud potenciálních zákazníků, vytvoříte odměňující se partnerství a vaše vnímaná hodnota se zvýší. Vaše publikum se bude cítit posloucháno a inspirováno, protože čím více vás vidí, tím více vám bude věřit.

Je to mnohem jednodušší, když si uvědomíte, že v každé síti chcete být stejnou osobou / firmou. Opravdu musíte vyladit, jak doručujete zprávu, ne celou zprávu nebo obsah, na který odkazujete. Zachovejte ve všech sítích stejný název firmy, osobní jméno, logo a barvy a budete uznáni.

Automatizace sociálních médií Dos & Don’ts

Automatizace sociálních médií má spoustu milenců a nenávistníků. Hlavním důvodem je, že v některých případech lidé automatizují přes palubu a nikdy se žádným způsobem osobně nezabývají svými následovníky. K tomu není automatizace určena. Automatizace by měla být použita, abyste se zbavili opakujících se úkolů, ale neměla by ukončit vaše fyzické zapojení na každé platformě.

Naplánujte zasílání zpráv pro každý zdroj platformy

Když vytvoříte svůj obsahový kalendář kromě obsahu, který vytváříte pro své produkty a služby, budete také chtít vytvořit zprávy pro každou platformu, na které chcete tento obsah sdílet. Řekněme například, že máte Lead Magnet, který chcete propagovat, a jednou z platforem, které chcete použít, je Pinterest.

Pinterest je velmi vizuální, takže nemůžete sdílet jen jednoduchý odkaz na obrázek. Místo toho vytáhněte informace z olověného magnetu a vytvořte infografiku. Sdílejte to na Pinterestu.

Udělejte něco takového pro každou platformu. Stále sdílíte stejnou zprávu, ale to, jak to děláte, se mírně liší podle potřeb platformy.

Vyvíjejte obsah zaměřený na platformu

Kromě obecného obsahu a produktů, které pro svou značku vytváříte, zvažte každou platformu a to, jak můžete vytvořit obsah pouze pro tuto platformu. Například na Facebooku můžete vytvořit kvíz, vyprávět příběh pomocí služby Facebook Live a to vše bez hashtagů.

Na Twitteru můžete vytvářet memy s citacemi vytaženými z vašeho Lead Magnetu, dávat snadné a krátké tipy a dělat to asi za 100 znaků spolu s hashtagem.

Na Pinterestu budete muset přijít na to, jak získat vizuál, například pomocí infografiky nebo menšího typu grafiky, která udává pokyny, jak něco udělat.

ách sociálních médií

Kvůli šíření automatizace pro platformy sociálních médií existuje vážný problém s tím, kolik podniků sdílí své informace.

Je smutné, že to může být pro podnik obrovská chyba, což znamená, že dělají spoustu práce navíc bez výhod, protože se snaží ušetřit čas automatizací. Proto si pravděpodobně budete chtít vybrat jednu síť, kterou chcete využívat, dokud si nebudete moci dovolit najmout odborníky pro každou síť.

Ale pokud se chystáte být v několika sítích, neměli byste zveřejňovat stejnou věc na různých platformách sociálních médií stejným způsobem současně. Každá platforma je mírně odlišná a zatímco je vaše publikum, jak se diváci objímají na Facebooku, velmi se liší od toho, jak přijímají věci na Twitteru.

Ale nebojte se, nemusí to být spousta práce navíc. Jednoduše stačí každý příspěvek trochu vylepšit na základě platformy, na které jej chcete sdílet. Pokud například sdílíte něco na Instagramu a Pinterestu, na obou vysoce vizuálních platformách sociálních médií, přestože odkaz zavede publikum na stejný web a možná i na stejnou vstupní stránku, chcete, aby každý příspěvek vypadal jinak.

Velikosti obrázků – Každá sociální síť má upřednostňované velikosti obrázků a je důležité, abyste věděli, o co se jedná, než na nich vytvoříte grafiku nebo sdílíte obrázek. Může být obtížné držet krok, protože se mění, takže pomáhá pokaždé zkontrolovat síť před vytvořením grafiky.

Předvolby obrázků – Každá sociální síť má také jinou atmosféru, což znamená, že různé obrázky budou mít lepší nebo horší výkon v závislosti na tom, kde jsou zveřejněny. Například na Pinterestu jsou s větší pravděpodobností sdíleny světlejší obrázky, které nezobrazují tváře. Ale na Facebooku je to naopak, kde lidé rádi vidí tváře, zatímco na Instagramu můžete být umělecky vynalézavější s obrázky a získat spoustu dopravní lásky.

Vytvořte plán zveřejňování pro každou platformu

Na každé platformě sociálních médií existují různá pravidla týkající se toho, kdy zveřejňujete příspěvky, jak často zveřejňujete příspěvky, kolikrát zveřejňujete stejnou věc atd. Obvykle můžete jít na platformu a zjistit, jaké jsou osvědčené postupy, protože vám to řeknou. Poté pomocí těchto informací vytvořte plán pro každý příspěvek, takže když je vložíte do svého automatizačního softwaru, bude to snadné.

Zapojte se do každé platformy jednotlivě

Použití automatizace k naplánování každého příspěvku je skvělý způsob, jak snížit množství práce, kterou děláte, a věcí, které si pamatujete.

Cenově výhodným nástrojem je Social Aider. Za pouhých 5 $ měsíčně můžete mít neomezené účty sociálních médií a nastavit automatizaci.

Ale mimo naplánované příspěvky je vhodné věnovat nějaký čas každé platformě, kterou používáte, abyste mohli na příspěvky reagovat, sdílet příspěvky jiných lidí a komunikovat se svým publikem. Díky tomu budete lidštější a lidé rádi utrácejí peníze s lidmi více než s korporacemi.

Nejdůležitější není automatizovat věci, které je třeba udělat osobně. Lidé nesnáší přijímání automatizovaných zpráv na všech platformách v soukromých oblastech, dokud nestrávíte nějaký čas jejich poznáváním a necháte je poznat vás.

Tady je stručný přehled

Naučili jste se, jak pomocí sociálních médií zvýšit návštěvnost, budovat vztahy a posunout své podnikání na další úroveň. Dozvěděli jste se o technologii, kterou můžete použít k automatizaci procesu, i o úskalích automatizace.

Marketing v sociálních médiích je jako marketing z úst na steroidy. Funguje to lépe než jakákoli jiná forma marketingu a máme štěstí, že žijeme v této době v historii, kde je to možné.

Jen si pomyslete, že z pohodlí vašeho kuchyňského stolu, domácí kanceláře nebo z jakéhokoli místa, kde máte počítač a přístup k internetu, můžete pomocí marketingu na sociálních médiích spolu s marketingem obsahu souvisejícím s vaším výklenkem vybudovat velkou sledovací oblast, která vám pomůže přidat hodnotu vaše publikum při řešení jejich problémů a samozřejmě vydělávání peněz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *