Kdy je nejlepší čas na zveřejnění příspěvku na blogu?

Kdy je nejlepší čas na zveřejnění příspěvku na blogu?

Kdy je ten správný čas na publikování na Facebooku? Jak dlouho čtenář stráví na vaší stránce? V kolik hodin budou vaše příspěvky na Instagramu nejlepší? Kdy je nejlepší čas na zveřejnění příspěvku na blogu, abyste dosáhli nejlepších výsledků?

Publikujte příspěvek na blogu a sdílejte sociální aktualizace ve správný čas a život je skvělý: příspěvek na blogu přiláká spoustu čtenářů a generuje množství celkového provozu blogu, klikají na odkazy affiliate partnerů a nakupují se prostřednictvím nich, shromažďují se registrace e-mailů a existují sdílených sociálních médií je spousta.

Sdílejte to všechno ve špatnou dobu, na druhou stranu, a máte velkou hromadu … no, nic. Žádné sociální podíly. Žádné komentáře. Vážně zklamáním čísla čtenářů. Bude to mít pocit, že veškerá vaše tvrdá práce byla doslova za nic. (A všichni jsme tam byli!)

Existuje ale opravdu správný nebo špatný čas na zveřejnění příspěvku na blogu, nebo to všechno má štěstí? …?

Řeknu pár věcí, které mnoho lidí bude považovat za superkontroverzní:

Obecný „nejlepší čas“ na zveřejnění nového blogového příspěvku neexistuje.

Možná vůbec neexistuje „nejlepší čas“ na publikování. Cítím zlý pohled obchodníků s obsahem, kteří mi teď pálí díru do hlavy, ale vyslyš mě, než se k nim přidáš. Slibuji, že vlastně mám nějaké důkazy, abych podpořil svůj úžasný nárok.

Více než to vám ukážu, jak můžete zjistit absolutně nejlepší čas na publikování nových příspěvků na blogu … konkrétně na míru pro vás, váš blog a vaše publikum.

Jaký je účel blogového příspěvku?

Podívejte se na další blogový příspěvek, který plánujete publikovat: jaký to má smysl? Snažíte se vydělat peníze z affiliate prodeje? Je to kousek založený na mínění, který jste prostě museli psát? Možná je to sponzorovaný příspěvek ve spolupráci se značkou, kterou naprosto zbožňujete?

Proč na tom vůbec záleží?

Ukázalo se, že na tom záleží – a je to všechno na zdravém rozumu, opravdu.

Partnerské příspěvky na blogu

Představme si, že jste vytvořili dlouhý podrobný blogový příspěvek založený na listinách s odkazy affiliate partnerů na spoustu různých produktů, o kterých mluvíte. Kdy si myslíte, že má smysl zveřejnit tento blogový příspěvek? Uprostřed měsíce? Na konci měsíce?

Nemyslíte si, že by dávalo větší smysl publikovat příspěvek v době, kdy většina lidí dostane zaplaceno, aby vaše affiliate odkazy byly lákavější a všichni se cítili o něco šťastnější, když utrácejí své těžce vydělané peníze?

Podle průzkumu Intuit QuickBooks u více než 1 000 zaměstnanců v USA byl nejběžnějším dnem výplaty pátek (53% lidí).

Pokud by * I * byl blogger se základnou čtenářů se sídlem v USA a publikoval bych blogový příspěvek navržený tak, aby vydělával peníze pomocí affiliate odkazů, určitě bych tento příspěvek zveřejnil (a sdílel) na pátek v naději, že více lidí klikne a provede nákup prostřednictvím odkazů.

Sponzorované příspěvky na blogu

Nyní se podívejme na sponzorované příspěvky: budete je chtít publikovat v době, kdy je téměř zaručeno, že dosáhnou nejlepšího zapojení, a to nejen z hlediska provozu, ale také z hlediska kliknutí na odkazy, komentářů, sdílení na sociálních sítích média atd.

Zábavný fakt: Podle SproutSocial jsou nejlepší časy pro zveřejnění [blog post promo] obsahu na Instagram pro vysokou míru zapojení po celém světě pátek v 10:00 – 12:00 a středa v 11:00.

Čím větší angažovanost vygenerujete, tím přínosnější a úspěšnější bude pravděpodobně vaše spolupráce se značkou. Vyšší angažovanost zase znamená příležitost účtovat vyšší ceny za spolupráci a otevírání dveří pro větší a lepší spolupráci v budoucnu.

To znamená zjistit časy, kdy je váš blog nejvíce zaujatý, zejména na sociálních médiích.

Názorné příspěvky na blogu

Názorný kus se pravděpodobně přečte večer, když má někdo čas se posadit, správně jej konzumovat a souhlasně přikývnout. Nebo s tím nesouhlasíte.

Pokud se nejedná o názorovou část týkající se události nebo času, pravděpodobně můžete zveřejňovat názorové části kdykoli během týdne / měsíce. Osobně jsem zjistil, že se jim celkem dobře daří ve čtvrtek, pátek a přes víkend, když jsem sdílel odkazy na příspěvky na sociálních médiích.

Učte se od odborníků

… Ale přizpůsobte informace. Tím mám na mysli: použijte informace, které jste si přečetli na této stránce a na jiných webech, ale použijte je pro vaši konkrétní situaci.

Podle zprávy TrackMaven je nejlepší čas na zveřejnění příspěvků na blogu s největším počtem sdílení na sociálních médiích (konkrétně) odpoledne a večer. Nejúspěšnější z hlediska sdílení na Facebooku, Twitteru atd. Byly příspěvky na blogu, které byly publikovány kolem 15:00 [východního standardního času] a do podvečera.

Ale to je východní standardní čas, který je 4 hodiny za GMT. Pokud jste blogger se sídlem ve Velké Británii, můžete tyto informace použít a přizpůsobit dvěma způsoby:

1 – Stejné odpolední / večerní období bude pravděpodobně úspěšné ve Velké Británii i v USA.

Toto odpolední / večerní období je období, kdy se většina lidí vrací domů z náročného pracovního dne, vaří večeři a prohlíží si Facebook, stejně jako večer, a relaxuje večer.

Život se trochu zpomaluje a je více času trávit tím, co je v životě příjemnější: sledování videí, čtení blogových příspěvků, nakupování online nebo hraní her, nebo cokoli jiného, ​​co lidé rádi dělají online.

2 – Pokud máte čtenáře na obou stranách vody, máte DVA potenciální nejlepší časy pro publikování příspěvků na blogu.

Jsem majitelem blogu se sídlem ve Velké Británii, který získává většinu svého provozu od amerických publik.

43,2% čtenářů je v USA, 31,1% čtenářů ve Velké Británii, 6,2% čtenářů v Indii a zbývajících 19,5% čtenářů je rozloženo do Kanady, Austrálie, Malajsie, Filipín, Singapuru, Jižní Afriky, Rumunsko a další země (údaje jsou průměrné hodnoty).

Pokud zveřejňuji příspěvky na blogu a sdílím příspěvky na sociálních médiích v době populární ve Velké Británii, zaměřím se ve skutečnosti pouze na 31,1% mé čtenářské základny, když tak učiním.

Pokud je však zveřejním v populárních časech v USA, zaměřím se na 43,2% mé čtenářské základny.

Řešení je jednoduché: publikovat příspěvek na blogu ve špičkových časech ve Velké Británii a poté pomocí sociálních médií tento příspěvek znovu propagovat později, ve špičkách v USA. Mohl bych retweetnout svůj dřívější tweet s názvem „NEW BLOG POST“, přidat nový obrázek do svého kanálu Instagram / Stories video a propagovat ho, nebo sdílet odkaz na blogový příspěvek na Facebooku (/ sdílet původní aktualizaci „NEW BLOG POST“).

A ANO, je naprosto v pořádku retweetovat své vlastní tweety nebo znovu sdílet svůj vlastní obsah sociálních médií.

Je také naprosto v pořádku mazat aktualizace sociálních médií, které nemají dobrý výkon, znovu je publikovat v různých časech, doufejme, že budou generovat zapojení. Tímto způsobem skutečně zvýšíte míru zapojení; aktualizace s nízkým výkonem jsou odstraněny, takže „nesnižují“ ty s vysokým výkonem.

Konzistence je vždy klíčová

Nedá se to dostatečně říct: při blogování je klíčová konzistence. Pokud se chystáte zaměřit na JEDNOU věc, pokud jde o blogování a propagaci blogu, můžete publikovat příspěvky na blogu a příspěvky na sociálních médiích co nejdůsledněji. Zveřejnění dvou nových blogových příspěvků za měsíc je každý měsíc lepší než zveřejnění šesti za jeden měsíc a poté šest měsíců vůbec nic.

Mnoho blogerů mělo velký úspěch s přísným a důsledným plánováním publikování: například publikování každý pátek v 9 hodin ráno. Konzistence je často spojena se spolehlivostí; když narazíte na konzistentní a spolehlivý zdroj, čtenáři a následovníci vám pravděpodobně věří.

Kolik blogů týdně? Odborníci říkají…
Podle HubSpotu bude počet blogů týdně nebo měsíčně záviset na velikosti vašeho blogu a také na tom, co z něj chcete mít.

Chcete-li zvýšit organický provoz (například z vyhledávačů), měli byste publikovat 3 až 4 zcela nové příspěvky týdně, každý z nich plně optimalizovaný pro vyhledávače.

Větší blogy naopak budou muset publikovat častěji: 4 až 5 příspěvků týdně, ale směs zcela nových a aktualizovaných příspěvků.

Věci se mění, pokud chcete jen zvýšit povědomí o své značce nebo blogu. V takovém případě se malým i větším blogům může vyhnout zveřejňování nového (nebo aktualizovaného) obsahu méně často – několikrát týdně.

99 firem uvádí, že společnosti, které publikují 16 nebo více příspěvků na blogu měsíčně, získají 3,5krát větší návštěvnost než společnosti, které publikují pouze 4 nebo méně.

To odpovídá předchozí studii HubSpot: 16 blogových příspěvků nebo měsíc se rovná novému nebo aktualizovanému příspěvku každý druhý den nebo 3 až 4 příspěvky týdně.

Kolikrát týdně však bloggeri vlastně blogují? Podle studie Orbit Media většina blogerů (24%) vydává „týdně“, 23% uvádí, že publikují několikrát za měsíc.
67% blogerů ve stejné studii však při publikování denních blogů uvedlo nejlepší nebo silné výsledky.

Jde o nalezení rovnováhy a harmonogram publikování, který vám vyhovuje. Pokud se nemůžete zavázat k denním příspěvkům, rozhodněte se pro méně častý, ale přesto konzistentní plán. (Konzistence je klíčová, pamatujete?)

SEO a nejlepší doba pro publikování příspěvků na blogu: Existuje odkaz?

Co je první, co uděláte, když na svém blogu zveřejníte zcela nový příspěvek?

Vydáte se přímo na jakékoli sociální sítě, které používáte k propagaci svého příspěvku na blogu, ke sdílení odkazu nebo k zajištění toho, že automatické zveřejnění aktualizace Tweet / Facebook / čehokoli úspěšně fungovalo, že? (Protože víte, jak moc si WordPress rád hraje a * ne * občas funguje tak, jak chcete.)

Okamžité sociální sdílení nového blogového příspěvku je chytré. Podle Impact BND může trvat od několika dnů do několika měsíců, než Google indexuje vše, co na svém blogu zveřejníte, a existují faktory, které vypadají jako tisíc a jeden, které určují, jak rychle nebo pomalu proces se pohybuje. Patří mezi ně to, kolik provozu již máte, jak starý je váš blog, kolik dalších webů odkazuje na váš blog, jakou doménou nebo autoritou webu se váš blog může pochlubit, a mnoho dalších věcí.

Může trvat kdekoli od několika dnů do několika měsíců, než Google indexuje vše, co zveřejníte na svém blogu.

Pokud čekáte, až vyhledávače přenesou provoz na nový příspěvek, můžete čekat poměrně dlouho. Ale zveřejněním odkazů na nové příspěvky na blogu na sociálních médiích můžete okamžitě přilákat provoz.

Důležité není ani tak to, když zveřejníte samotný blogový příspěvek, ale spíše to, když zveřejníte propagační obsah blogového příspěvku – na Twitteru, Facebooku, Pinterestu, Instagramu atd.

Pamatujte, že populární doba je také rušná

Problém s dodržováním dobrých rad všech ostatních (jako jsou různé „nejlepší časy pro zveřejnění“ statistik a faktů, které jste dnes viděli) je, že se tím často ztratíte v davu.

Ano, je dobré zveřejňovat příspěvky, když jsou všichni online, ale všichni ostatní budou dělat totéž. Je možné, že váš obsah bude uprostřed špičkových provozních dob sociálních médií přehlédnut, bez ohledu na to, jak je to sakra báječné.

Zpráva TrackMaven z roku 2017 naznačuje, že nejlepším dnem pro zveřejnění příspěvku na blogu byla neděle. V neděli bylo publikováno méně příspěvků na blogu, ale publikované příspěvky na blogu vygenerovaly vyšší počet společenských sdílení.

Úterý, středa a pátek měly nejnižší počty společenských podílů.

Stejná studie také naznačila, že úterý, středa a čtvrtek jsou nejoblíbenějšími dny bloggerů k publikování a že 10:00 je nejoblíbenější čas.

Publikujte a propagujte ve všech populárních dobách, ale také publikujte a propagujte v méně populárních časech / dnech. (Jako v neděli.) Experimentováním s různými časy můžete získat lepší představu o tom, co konkrétně funguje pro vás a váš blog.

Zveřejnění příspěvku na blogu je jen jednou částí mnohem větší cesty, pokud jde o přilákání čtenářů. Aniž byste o tom informovali své čtenáře, pomocí e-mailového zpravodaje nebo sdílení na sociálních médiích, existuje šance, že si ho nikdo okamžitě nepřečte – ale to jen proto, že ho potenciální čtenáři nemají jako najít.

Začleněním sdílených sociálních médií do vaší publikační cesty bude provoz zvýšen téměř okamžitě. Právě na sdílení na sociálních médiích byste měli zaměřit svoji pozornost – čas, kdy sdílíte novinky o svém novém blogovém příspěvku se svými čtenáři, následovníky a zbytkem světa; způsob psaní příspěvku, který přiláká čtenáře; a jaká média k příspěvku připojíte, abyste zajistili nejlepší výsledky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *