Nejlepší WordPress SEO Pluginy

Nejlepší WordPress SEO Pluginy

Pokud chcete, aby se vaše stránky WordPress ve vyhledávačích, jako je Google, umístily dobře, potřebujete plugin WordPress SEO. WordPress po vybalení zvládá spoustu věcí dobře … ale SEO není jedním z nich.

Proto některé z nejpopulárnějších pluginů na WordPress.org pomáhají se SEO. Ale … jak si vyberete SEO plugin? A záleží na tom, který plugin si vyberete?

Zjistíme to na 5 nejlepších WordPress SEO pluginů. Potom na konci doporučím konkrétní doplňky na základě některých případů použití (např. Zda jste začátečník SEO).

Ale nejprve – rychlé zřeknutí se odpovědnosti za to, proč je obtížné srovnávat doplňky SEO

SEO pluginy se těžko porovnávají, protože do nich vstupuje jen tolik drobných funkcí. A na rozdíl od většiny pluginů mohou být důležité i ty malé funkce.

Tady je dohoda:

Pokud jste nejprve bloger a druhý SEO (např. Právě děláte SEO, protože víte, že je to pro váš blog důležité), pravděpodobně nenajdete žádné zásadní rozdíly mezi žádným z těchto pluginů SEO. To znamená, že všichni dělají dobrou práci se základy SEO.

Doporučil bych tedy, abyste k tomuto příspěvku přistupovali takto:
 1. Pokud nejste nároční na SEO, zaměřte se více na rozhraní a na to, jak plugin přistupuje k analýze. Některé doplňky vám například pomohou analyzovat váš obsah a nabídnou vám návrhy, zatímco jiné vám prostě budou z cesty.
 2. Pokud jste v SEO velmi nároční, možná budete chtít otevřít seznam všech funkcí jednotlivých pluginů, abyste zjistili, zda dokáže všechny hloupé věci, které byste možná chtěli dělat, protože pro mě není možné pokrýt vše bez psaní rezervovat.

Když to nebudeme, pojďme se ponořit.

Vše v jednom SEO balíčku

All in One SEO Pack je druhý nejpopulárnější SEO plugin. Podle WordPress.org je aktivní na více než 2 milionech webů a udržuje si 4,4 hvězdičkové hodnocení na více než 400 recenzích.

Jedna z věcí, která se vám na balíčku All in One SEO Pack buď bude líbit, nebo možná ne, je, že neobsahuje žádné analytické funkce.

To znamená, že vám poskytne nastavení, která potřebujete, ale nedělá návrhy, jak tato nastavení používáte.

All in One SEO Pack jde také s modulárním přístupem, což znamená, že můžete aktivovat nebo deaktivovat určité funkce na základě svých vlastních potřeb.

Zkombinujte tyto dva přístupy a získáte docela lehký a přímý plugin.

Co tedy může dělat?

Nejprve vám poskytne meta box na každém kousku obsahu, který vám umožní ovládat tituly / meta description (jak uvidíte, každý plugin používá stejný základní přístup).

Kromě toho získáte také další možnosti, jak noindex nebo nofollow jednotlivé části obsahu.

Získáte také jednu dlouhou stránku Obecná nastavení, kde můžete nakonfigurovat všechny základy SEO pro váš web. Uvedení každého jednotlivého nastavení do jednoho seznamu je zpočátku trochu ohromující, ale z dlouhodobého hlediska je docela pohodlné mít možnost ovládat vše z jednoho místa.

Z těchto nastavení můžete:

 • Ovládejte základní formát nadpisu / popisu, včetně používání proměnných.
 • Vyberte, na kterých typech obsahu se má používat sada All in One SEO Pack.
 • Připojte se k Google Search Console a dalším nástrojům pro webmastery.
 • Nakonfigurujte základní schéma pro celý web.
 • Noindex určité typy obsahu.

Nakonec vám balíček All in One SEO Pack poskytuje oblast Správce funkcí, kde můžete aktivovat jednotlivé funkce. Pokud chcete, může balíček All in One SEO Pack:

 • Vytvořte soubor XML Sitemap pro vás.
 • Umožní vám upravit sociální metadata, abyste mohli ovládat, jak váš obsah vypadá na sociálních médiích.
 • Umožní vám upravit soubor .htaccess nebo soubor robots.txt přímo na hlavním panelu.
 • Bezplatná verze balíčku All in One SEO Pack by na většině webů měla fungovat dobře. Existuje ale také verze Pro, která se hodí v některých konkrétních situacích.
 • Nejprve vám umožní ovládat nastavení SEO pro kategorie, značky a další taxonomie. To je užitečné, pokud se pokoušíte ohodnotit stránky archivu taxonomie na Googlu.
 • Zadruhé má pokročilejší podporu pro WooCommerce, což je užitečné pro obchody.
 • Nakonec obsahuje modul Video SEO, což je skvělé, pokud vytváříte vlastní videa.

SEOPress

SEOPress je další nováček, který si rychle buduje jméno. Rovněž má 4,9 hvězdičkové hodnocení na více než 175 recenzích a nyní je aktivní na více než 20,00 webech.

Jedna věc, kterou si hned všimnete, je dobře navržené rozhraní, které dělá dobrou práci:

Umožní vám přesně určit, které funkce jsou aktivní
Udržujte věci v pořádku
V případě potřeby vám poskytneme přístup k hlubším nastavením
Tato nastavení vám umožňují ovládat:

 • Tituly a metas
 • Různé soubory Sitemap
 • Sociální sítě
 • Google Analytics

Pokročilé možnosti, jako je přesměrování stránek s přílohami na nadřazený příspěvek.
Na rozdíl od ostatních pluginů vám SEOPress nabízí dva různé meta boxy.

První z nich je to, co byste očekávali – název a meta, sociální / otevřené značky grafu, nofollow atd.

Pod tím získáte také samostatný meta box pro analýzu obsahu. Můžete zadat jedno nebo více klíčových slov a nechat SEOPress analyzovat váš příspěvek na tato klíčová slova.

Analýza je dost hluboká – kromě analýzy vašeho skutečného obsahu pro použití klíčových slov vám SEOPress může pomoci zachytit problémy s konfigurací a alternativní text obrázku:

Další jedinečnou funkcí, na kterou je třeba poukázat, je funkce Google Analytics SEOPress. Kromě pomoci s přidáním měřicího kódu vám SEOPress může pomoci povolit sledování událostí pro sledování kliknutí na externí odkazy, stahování a další.

Můžete také rychle nastavit vlastní dimenze pro Google Analytics.

Pokud chcete ještě více funkcí, verze Pro přidává další nastavení pro:

 • Strukturovaná data
 • Přesměrování 301 na palubní desce, úpravy .htaccess a ovládání robots.txt
 • Statistiky Google Analytics na palubní desce
 • Návrhy klíčových slov Google (z automatického návrhu)
 • WooCommerce
 • Kontrola nefunkčního odkazu

Rámec SEO

Yoast SEO a All in One SEO Pack jsou dva obři ve WordPress SEO. Tyto další tři pluginy nejsou zdaleka tak populární, ale to neznamená, že nejsou stejně dobré.

To je rozhodně pravda v rámci SEO Framework, který se rychle rozrostl a stal se aktivním na více než 70 000 webech s hodnocením 4,9 hvězdičkami a více než 175 recenzemi.

Pokud by k popisu tohoto pluginu existovalo jedno celkové adjektivum, bylo by to odlehčené. Všechno se to snaží být co nejvíce optimalizované a nenápadné.

Stejně jako ostatní vám meta box SEO umožňuje ovládat:

 • Název / popis
 • Nastavení sociálních médií
 • Viditelnost (nofollow, noindex, canonical atd.).

A konečně, další užitečnou funkcí je sloupec pro optimalizaci SEO v seznamu Příspěvky. Pomocí barev můžete rychle zjistit, jak jsou jednotlivé příspěvky optimalizovány, včetně tipů s konkrétními problémy:

Hodnost Matematika

Rank Math je nejmladší WordPress SEO plugin na tomto seznamu. I když se jedná o relativně novou nabídku, pochází od zavedeného hráče v prostoru WordPress (MyThemeShop) a má také několik jedinečných zvratů.

Některé z nejvíce jedinečných zvratů jsou:

 • Integrované schéma Google / strukturované úryvky podporují 14 různých datových typů
 • Integrované návrhy klíčových slov od Googlu
 • 404 monitorování
 • Podrobná SEO analýza celého webu
 • Stejně jako Yoast SEO vás Rank Math zahájí uživatelsky přívětivým průvodcem nastavením, který vám pomůže nakonfigurovat všechny důležité základy:

Odtud můžete dále zapínat a vypínat různé funkce díky modulárnímu přístupu Rank Math.

Oblast Obecná nastavení vám také umožňuje nastavit různá nastavení, včetně možnosti upravovat soubory robots.txt a .htaccess přímo z hlavního panelu:

Každá část obsahu má vlastní meta box, kde můžete konfigurovat název a meta informace, stejně jako sociální média a další nastavení.

Zde je třeba poukázat na několik konkrétních věcí.

Za prvé, stejně jako Yoast SEO, Rank Math analyzuje váš obsah z hlediska SEO a čitelnosti. Jedna pěkná věc je, že můžete optimalizovat pro více klíčových slov i v bezplatné verzi (i když budete muset odkazovat na svůj účet MyThemeShop).

Další jedinečnou vlastností tohoto meta boxu je integrovaná funkce Rich Snippets. Na této kartě můžete vybrat z jednoho ze 14 zahrnutých datových typů a přidat označení schématu.

Pokud například píšete recenzi, můžete zvolit datový typ Recenze, zahrnout vaše hodnocení a získat tyto poutavé hvězdičky recenzí na Googlu bez nutnosti samostatného pluginu:

Pokud vím, žádný jiný plugin WordPress SEO nenabízí tak podrobný způsob, jak zdarma přidat bohaté úryvky WordPress, takže je to rozhodně velký bod ve prospěch Rank Math.

Rank Math je stále docela nový, takže právě teď neexistuje žádná prémiová verze. Představuji si však, že se to časem změní.

Yoast SEO

Yoast SEO je nejpopulárnější WordPress SEO plugin. Podle WordPress.org je aktivní na více než 5 milionech webů, kde si také udržuje 4,9 hvězdičkové hodnocení na více než 23 000 recenzích.

Poznámka redakce: Možná se divíte, proč jsme v dolní části tohoto seznamu zařadili jeden z nejpopulárnějších SEO pluginů. Je to proto, že jsme v průběhu let zaznamenali spoustu problémů, například chybu indexování obrázků a přesunutí bezplatných funkcí do placené verze. Je to stále silný plugin, ale už ho nepoužívám na žádném ze svých webů.

Jednou z jedinečných věcí na Yoast SEO je zaměření na analýzu. To znamená, že nejen vám umožní ovládat SEO informace o vašem webu, ale Yoast SEO se vám také pokusí dát návrhy na vylepšení vašeho obsahu. Tato analýza má dvě hlavní zaměření:

 • Zaměření klíčových slov – jak SEO optimalizovalo váš příspěvek pro cílové klíčové slovo.
 • Čitelnost – jak čitelný je váš příspěvek pro lidské návštěvníky.

Výsledky těchto analýz můžete vidět s některými užitečnými barevnými kódy a emotikony v meta poli Yoast SEO (kde také ovládáte názvy a popisy):

Toto meta box také umožňuje:

 • Ovládejte, jak váš obsah vypadá na sociálních médiích
 • Noindex nebo nofollow příspěvek
 • Přidejte kanonickou adresu URL

Je však třeba poznamenat, že analytické funkce v RankMath (výše uvedené) jsou mnohem podrobnější.

Pokud jde o nastavení, Yoast jsou mnohem rozšířenější. K dispozici je průvodce nastavením, který vám pomůže nakonfigurovat většinu základů, což je skvělé pro začátečníky.

Poté budete muset projít kolem a najít různé oblasti, kde můžete:

 • Ovládejte výchozí šablony pro nadpisy / popisy
 • Připojte se ke Google Search Console
 • Přidejte své sociální profily

Na rozdíl od All in One SEO Pack Yoast SEO ve výchozím nastavení zapíná většinu svých funkcí. Například automaticky vytvoří soubor XML Sitemap.

Pokud je to však žádoucí, stále vám poskytuje stejný modulární přístup, kde můžete vypnout konkrétní funkce:

Jedna věc, kterou se některým lidem na Yoast SEO nelíbí, je mnoho „otravů“ na palubní desce. Někdy se zdá, že Yoast SEO vždy používá řídicí panel WordPress, aby se pokusil něco udělat, a proto je plugin Skrýt SEO Bloat aktivní na více než 10 000 webech.

Yoast SEO Premium

Většina webů bude s bezplatnou verzí Yoast SEO naprosto v pořádku. Pokud vás ale zajímá prémiová verze, má některé užitečné funkce.

Jednou z nejužitečnějších prémiových funkcí jsou návrhy interních odkazů. S těmito aktivními funkcemi Yoast SEO navrhne relevantní obsah, který jste již publikovali, na který můžete odkazovat, což je skvělá SEO taktika.

Který je pro vás nejlepší WordPress SEO plugin?

Určitě nechcete instalovat více SEO pluginů na stejný web – tak jak si vybrat ten nejlepší SEO WordPress plugin pro vaše potřeby?

To proběhlo několika scénáři …

Pokud jste v oblasti SEO a WordPress nováčkem, doporučuji zůstat u Yoast SEO. Navzdory své popularitě nevěřím, že Yoast SEO je to nejlepší pro každého. Co ale Yoast SEO dělá, je zpřístupnění SEO pro běžné uživatele, což je opravdu užitečné, pokud si jen namočíte nohy. I když jsme měli problémy s pluginem a nakonec jsme přešli na All in One SEO Pack, je to skvělé pro snadné použití.

Na druhou stranu, pokud již znáte WordPress a SEO, doporučil bych All in One SEO Pack nebo The SEO Framework. I když tyto doplňky nejsou tak vhodné pro začátečníky, stále vám dávají přístup ke všem funkcím, které pravděpodobně budete potřebovat v odlehčenějším balíčku.

SEOPress sedí jaksi někde mezi. Dobře navržené modulární rozhraní usnadňuje správu SEO vašeho webu a zahrnuje také funkci analýzy obsahu, která vám pomůže optimalizovat váš obsah.

A konečně, na Rank Math se toho může hodně líbit. Má snadné použití Yoast SEO s přidanou spoustou jedinečných funkcí, jako je integrovaná funkce Google Rich Snippets. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je relativní mládí…

Zatímco MyThemeShop už nějakou dobu existuje a je rozhodně důvěryhodným jménem, ​​Rank Math zatím nemá stejné výsledky. Z tohoto důvodu možná budete chtít nechat trochu „stárnout“, než jej spustíte na kriticky důležitých stránkách. Ale z čistě funkčního hlediska má Rank Math rozhodně jeden z nejlepších seznamů funkcí jakéhokoli pluginu SEO.

Také to v budoucnu usnadní přechod z jiných pluginů, takže to není rozhodnutí, které musíte udělat hned teď. Když už mluvíme o …

Nejprve mají některé doplňky integrované nástroje, které vám pomohou migrovat z jiných SEO pluginů. Například Rank Math obsahuje nástroj pro import na jedno kliknutí pro Yoast SEO a All In One SEO Pack. Podobně vám All In One SEO a SEOPress také nabízejí možnosti importu z jiných populárních pluginů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *