Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

Pro mnoho správců webů je každý, kdo se přihlásí k odběru jejich zpravodaje, ve sloupci výher zářezem. Když někdo vyplní kontaktní formulář, je to také důvod k oslavě.

A když si návštěvník koupí produkt nebo službu, kterou nabízí, musí skákat radostí, protože právě skórovali to, co mnozí označují jako konečnou konverzi.

Existuje mnoho měřítek úspěchu webu, od provozu, který se dostává k jeho hodnocení ve výsledcích vyhledávače, ale převody budou vždy největším jednotlivým ukazatelem toho, jak úspěšný je web. Na míru převodu má vliv mnoho faktorů, včetně barvy použité pro webový design. Někteří lidé si to možná neuvědomují, ale barva je mocným nástrojem pro návrh a to platí zejména pro webdesign.

Psychologie barev

Psychologie barev je podoblast psychologie chování, která se zabývá tím, jak je lidské chování ovlivněno barvami. S určitými barvami jsou spojeny určité emoce, postoje a hodnoty, a právě tato sdružení používají weboví designéři a obchodníci obecně k vyvolání reakcí, které chtějí prosazovat, ať už jsou to sociální, politické nebo jednoduše podnikatelské.

Zeptal jsem se Craiga Murphyho z ALT Agency, Birminghamské společnosti zabývající se webovým designem. tato otázka. “Takže, Craig, co si myslíš o barvách ovlivňujících konverze webových stránek?” Myslíte si, že „psychologie barev“ je skutečný fenomén? “

Červené

Nepotřebujeme psychologii barev, abychom nám říkali, že červená je barva lásky a vášně. Je zajímavé, že vztek, násilí, nebezpečí a žárlivost jsou také spojeny s červenou barvou.

Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

Pokud jde o obchodníky, červená je ideální pro promítnutí pocitu naléhavosti. Podívejte se na reklamu na výprodej, která nabízí úchvatné nabídky, a uvidíte, že většina, ne-li všechny, jsou červené, což má sílu přimět lidi, kteří reklamu uvidí, spěchat do obchodu nebo se přihlásit. web, který drží prodej, než bude příliš pozdě.

Několik barev je stejně podnětných jako červená, což se neztrácí na marketingových a webových designérech všude.

Modrý

Na lidské straně věcí modrá představuje klid. Někteří jej nazývají nejchladnější barvou a lidé věří, že jeho pohled snižuje krevní tlak a jejich srdeční frekvenci. Slovo „modrý“ je také běžným anglickým idiomem pro „smutný“.

Obchodní svět však má rád modrou pro jeho spojení s inteligencí, stabilitou, zabezpečením, důvěrou a spolehlivostí. Všechny podniky by chtěly být považovány za ty, které mají tyto kvality, a proto často používají modrou.

Jednou z nejvýznamnějších společností, která přijala modrou barvu, je Facebook.

Zelený

Zelená je jednou z nejjednodušších barev pro mozek ke zpracování. Snadná pro oči, zelená je spojena s rozhodností. Jedná se o nejvýznamnější asociaci s prostředím nebo s čímkoli, co má něco společného s ochranou, udržitelností a dalšími otázkami životního prostředí. Webové stránky, které mají environmentální agendu, tedy ve svém webovém designu obvykle používají zelenou.

Černá

Černá je obecně považována za barvu zkázy a temnoty. Je to barva, kterou většina lidí v západním světě nosí na pohřbu. Když komediální film ukazuje hodně zabíjení, říká se mu „černá“ komedie.

Pokud však z cesty odstraníte všechny depresivní aspekty černé barvy, uvidíte, že jde o velmi propracovanou barvu, alespoň pro inzerenty a obchodníky. Podívejte se na reklamy v časopisech na špičkové produkty, které často používají černou barvu. To není překvapující, protože černá je vynikající pro promítnutí kouzla, elegance a krásy.

Kromě krásy je černá také spojena s mocí.

Bílý

Nevinnost a čistota nám snadno přijdou na mysl, kdykoli uvidíme bílou, přinejmenším na Západě. Bílá je však také oblíbená mezi podniky ve zdravotnickém průmyslu. Bílá je koneckonců hygienická a čistá, díky čemuž je ideální pro nemocnice a další zdravotnická zařízení.

Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

Žlutá

Bez ohledu na to, co popkultura říká, žlutá bude vždy nejteplejší barvou, i když jen proto, že je to barva slunečního svitu. Většina lidí cítí při pohledu na žlutou pocit veselosti. Existují dokonce lidé, kteří si myslí, že se cítí o něco optimističtější nebo dokonce mladší, když je v místnosti něco žlutého.

Stejně jako sluneční svit však může být příliš mnoho žluté ohromující.

Při navrhování webu vytočte zpět žlutou barvu, abyste lidi nevypínali příliš veselou náladou.

Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

oranžový

Oranžová je barva, která vydává pocit radosti a tepla a zároveň vytváří pocit naléhavosti. Pak by se mělo očekávat, že bude fungovat obojí, protože oranžová je ve skutečnosti kombinací žluté a červené. Mnoho webmasterů používá pro své výzvy k akci oranžovou, protože přitahuje stejnou pozornost jako červená.

Jak strategické využití barev ve webovém designu může zvýšit počet konverzí

Tipy pro výběr správných barev pro váš webový design
Aby bylo jasné, behaviorální asociace, které psychologie barev vytváří, nejsou definitivní a rozhodně nejsou nenapadnutelné. Koneckonců, my jako jednotlivci vidíme a reagujeme na barvy různými způsoby, což je zjevně ovlivněno našimi osobními zkušenostmi.

A opět, tato sdružení se blíží tomu, jak lidé obecně reagují na barvy, a proto se návrháři všech přesvědčování snaží těmto asociacím dostatečně porozumět, aby je mohli použít k tomu, aby od svých posluchačů získali to, co chtějí. Pro webové designéry by to byly převody.

Při výběru správných barev pro váš webový design musíte provést průzkum na cílovém trhu, abyste zjistili barvu, na kterou budou pozitivně reagovat. Nemůžete se spokojit s žádnou barvou, dokud nezohledníte všechny faktory, včetně věku, pohlaví a kultury.

Pokud tedy prodáváte ženám, zjistěte, jaké mají barevné preference. Mají je také muži, takže je musíte zohlednit. Prodáváte výrobky pro děti? Váš webový design pak musí mít ve spektru žlutou, zelenou nebo jinou živou barvu.

Pokud chcete zjistit, které barevné kombinace a umístění by vašemu webu pomohly generovat potenciální zákazníky a konverze, musíte také provést nějaké A / B testování.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *