Jak přeměnit body bolesti publika na nápady blogových příspěvků

Jak přeměnit body bolesti publika na nápady blogových příspěvků

Snažíte se přijít s myšlenkami, které u publika uvíznou? Víte, jaké problémy má vaše publikum, ale nejste si úplně jisti, jak z toho udělat obsah?

Tento příspěvek zaujímá hlavní pilíř blogů – porozumění bodům bolesti publika – a rozšiřuje jej tím, že vás naučí, jak využít to, co jste se naučili.

Proč jsou body bolesti publika důležité

Body bolesti publika jsou důležité z jednoho hlavního důvodu: představují to, na čem vašemu publiku záleží nejvíce. Jistě, můžete vytvářet obsah téměř bez ohledu na to, jaká témata vám přijdou na mysl, a můžete mít dokonce i pár zásahů sem a tam.

Avšak aniž byste přesně věděli, jaké problémy má vaše publikum nebo kde jsou ve vašem výklenku, nemáte způsob, jak zjistit, která témata nebo části obsahu mají největší potenciál uspět.

Když se diváků zeptáte, s čím bojují nejvíce, a nasloucháte jim, můžete odemknout moře informací, které vám pomohou přijít s nápady témat, které by je nejpravděpodobněji zajímaly.

Rozbití bolesti publika ukazuje na nápady blogových příspěvků

Máme příspěvek o tom, jak najít největší bolestivé body vašeho publika. Provede vás několika různými metodami, pomocí kterých můžete zjistit, s čím se potýká publikum, které jste si vytvořili, a jaké problémy mají členové vašeho cílového publika.

Tento příspěvek je navržen tak, aby zachytil body bolesti, které v tomto příspěvku objevíte, a rozbil je dostatečně dobře, aby přišel s náměty tématu pro váš blog. Účelem je najít cílené nápady na obsah, které povedou k většímu počtu konverzí a publiku, které se více zabývá vaší značkou jako celkem.

Můžete to udělat tak, že přijdete s řešením pro každý bod bolesti, uvidíte, jak vaši konkurenti zvládají každé téma, a zjistíte, která témata jsou ve vyhledávání nejoblíbenější.

Přijít s řešením největších bolestivých míst vašeho publika

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak rozdělit body bolesti publika do témat, je přijít s řešeními pro ně. Začněte s největším problémem, na který vaše publikum odkazuje několika způsoby a na různých platformách.

Využijte své vlastní znalosti předmětu i veškerý externí výzkum, který potřebujete k efektivnímu řešení problému. Pokud je to možné, zapište si několik řešení.

Například pokud je mojí specializací blogování, jedním z největších problémů nezkušených bloggerů je vydělávání peněz z jejich blogů. Jedná se o nejednoznačný problém s mnoha možnostmi, pokud jde o jeho řešení.

Bez ohledu na to, kolik řešení pro váš problém vymyslíte, zapište si kroky potřebné k jejich dosažení. Způsob, jakým k těmto řešením přistupujete ve své obsahové strategii, je jen na vás.

Určete, zda lze každý krok proměnit v blogový příspěvek, a pokud ne, věnujte jeden blogový příspěvek na řešení. Měli byste také zvážit nápady související s vaším řešením, i když se nemohou přizpůsobit omezením kroků, které jste přišli.

Pokud má řešení ve vyhledávačích dostatečný potenciál, například objem vyhledávání několik tisíc za měsíc nebo více, zvažte možnost věnovat článek s dlouhou formou (více než 3 000 slov), který pokrývá vše, co s tímto řešením souvisí, abyste měli šanci se za to umístit klíčové slovo v určitém okamžiku po řádku.

Tento článek byste měli důkladně propagovat a použít pro něj silné strategie budování odkazů.

Příklad

Můj příklad bolesti, vydělávání peněz blogováním, má několik řešení, která přicházejí ve formě affiliate marketingu, vytváření produktů, poskytování služeb a zobrazování reklam na vašem webu.

Ve fázi brainstormingu by dosažení prvního řešení, affiliate marketing, zahrnovalo následující kroky:

 • Zjistěte více o tom, co affiliate marketing je a není
 • Prozkoumejte obchody, produkty a služby související s vaším místem
 • Objevte přidružené programy ve vašem výklenku
 • Vyberte si obchody, produkty a služby, které chcete na svém blogu propagovat
 • Vypracovat strategii přidruženého marketingu
 • Pomocí pluginu, jako je Thirsty Affiliates, můžete vytvářet odkazy na marnost affiliate partnerů
 • Vytvářejte obsah pro přidružené produkty
 • Vytvářejte obsah související s přidruženými produkty

Publikujte stránku Zdroje

První odrážku lze rozdělit na několik nápadů na blogové příspěvky. Mega příspěvek o affiliate marketingu, jako je „The Ultimate Guide to Affiliate Marketing“, by měl být absolutně vzat v úvahu, protože „affiliate marketing“ je klíčové slovo s velkým objemem vyhledávání s desítkami tisíc vyhledávání za měsíc. Příspěvek, který se za toto klíčové slovo řadí, by změnil hru.

Mezi další témata, která bych pro první odrážku mohl napsat, patří „Affiliate Marketing vs. Sponzorství“, „Podmínky X Affiliate Marketing, které byste měli vědět“ a „Proč váš blog potřebuje využívat Affiliate Marketing“.

Pak můžu jít dolů ze seznamu a vymyslet náměty pro každý krok v tomto řešení, pak to zopakovat pro každé řešení, které jsem vymyslel pro bod bolesti „vydělávání peněz blogováním“.

Nalezení toho, co funguje pro vaše konkurenty

Návrh marketingové strategie obsahu kolem bodů bolesti publika je skvělý způsob, jak zajistit, aby se váš obsah více shodoval s tím, co vaše publikum hledá. Přesto byste měli provést další průzkum, abyste zajistili, že nápady na téma, které přijdete, budou ve skutečnosti prospěšné pro váš blog.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zjistit, jak se vaši konkurenti s daným tématem vyrovnali a co pro ně fungovalo a nefungovalo. Můžete zkoumat své konkurenty pomocí nástrojů, jako jsou SEMrush, Ahrefs, Moz Link Explorer a Ubersuggest.

Vložte do těchto nástrojů jejich domény, abyste zjistili, zda se některý z jejich nejvýkonnějších obsahů týká bodů bolesti, které jste našli.

Nejvýkonnější seznam obsahu

Můžete také prohledávat jejich blogy pomocí klíčových bodů bolesti. Zatímco některé weby mají vyhledávací funkci, je obvykle efektivnější vyhledávat pomocí Google.

Můžete to udělat zadáním „klíčového slova“ site: domain.com do Vyhledávání Google.

Jakmile najdete příspěvky na blogu související s vašimi body bolesti, spusťte je pomocí výše zmíněných nástrojů. Obdržíte údaje o tom, jak si jednotlivé příspěvky vedou, pokud jde o organické vyhledávání, zpětné odkazy, klíčová slova, pro která se řadí, a další.

Nenechte se odradit, pokud narazíte na téma, pro které soutěžící nemá hodnocení. Pokud má téma slušné klíčové slovo (což znamená několik set vyhledávání za měsíc), znamená to, že příspěvek není dostatečně důkladný nebo váš konkurent neprovádí dostatečnou propagaci obsahu a dosah.

Hledání nápadů pomocí výzkumu klíčových slov

Ten funguje podobně jako v předchozím kroku, až na to, že místo toho použijete nástroje pro výzkum klíčových slov a počáteční klíčová slova. Proměňte své body bolesti na klíčová klíčová slova s ​​velkým objemem vyhledávání a spusťte je pomocí nástrojů jako SEMrush, Ahrefs, Ubersuggest a KWFinder nebo podle toho, který nástroj pro výzkum klíčových slov preferujete.

Nástroje pro výzkum klíčových slov k hledání nápadů

Možná budete muset provést několik vyhledávání, abyste našli správný způsob, jak formulovat určitá klíčová slova, například „muškaření“ na rozdíl od „rybaření muškami“.

Jakmile najdete správný výraz, použijte funkci exportu nástroje a vyberte klíčová slova, která mají několik set vyhledávání za měsíc. Zde nemusíte nutně hledat klíčová slova, na která byste mohli cílit. Jednoduše hledáte témata související s vašimi bolestivými body, která mají dostatečný zájem o vyhledávače, aby odůvodňovaly vytváření jejich obsahu.

Exportujte data a poté vymyslete návrhy témat pro každé klíčové slovo, které jste našli. Znovu si nástroj přečtěte nebo spusťte klíčové slovo prostřednictvím Googlu, abyste zjistili, jak se s ním vypořádaly nejlépe hodnocené weby každého výrazu.

Brainstorming nápady na blogové příspěvky

To se může zdát jako nejzřejmější metoda, kterou je třeba použít, ale stále stojí za zmínku. První část tohoto příspěvku můžete dokonce začlenit pomocí řešení a kroků potřebných k jejich dosažení jako referencí.

Pokud odkazuji na jeden z příkladů, které jsem uvedl na začátku tohoto příspěvku, vydělávání peněz blogováním, mohu přijít s několika různými nápady na téma, aniž bych musel projít kteroukoli z výše uvedených metod.

Zahrnovaly by takové nápady jako:

 • „X způsobů, jak vydělat peníze blogováním za [rok]“
 • „Jak špičkoví bloggeri vydělávají peníze blogováním“
 • “Proč se zaměřit na lidi nad zisk vám může pomoci vydělat peníze blogováním.”

Využijte své znalosti každého bodu bolesti a získejte co nejvíce nápadů na blogové příspěvky. Nebojte se zapsat si nápady, o kterých si myslíte, že by na sociálních médiích neměly velkou vyhledávací hodnotu nebo popularitu. Některé příspěvky mají poskytnout vašemu publiku hodnotu, i když v SEO nebudou velkou hodnotou.

S identifikovanými body bolesti a těmito čtyřmi metodami máte k dispozici jistý způsob, jak přijít s dlouhým seznamem nápadů na blogové příspěvky k tématům, o kterých víte, že na nich vaše publikum záleží. Nyní jde jen o to, zapracovat tyto nápady do vaší celkové marketingové strategie obsahu.

Články s dlouhým tvarem, které píšete pro konkurenceschopná klíčová slova s ​​velkým objemem vyhledávání, se nezaradí přes noc. K vaření budou potřebovat mnohem déle, zvláště pokud je váš blog relativně nový. Také pro ně budete muset udělat mnohem více propagace a vytváření odkazů.

Navíc je budete potřebovat, aby si vytvořili strukturu interních odkazů s menšími články, které na dané téma publikujete, takže je nejlepší je co nejdříve odstranit z cesty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *