Průvodce pro začátečníky pro výzkum klíčových slov

Průvodce pro začátečníky pro výzkum klíčových slov

Jako blogger jsem si jistý, že jste se setkali s pojmem „výzkum klíčových slov“. Ale možná si nejste úplně jisti, co to znamená?

Stručně řečeno, výzkum klíčových slov zahrnuje nalezení klíčových slov (nebo vyhledávacích dotazů), které představují váš web a váš blog.

Po dokončení průzkumu můžete začít optimalizovat obsah a vstupní stránky pro tato klíčová slova, aby se zobrazovaly v nejlepších výsledcích vyhledávání.

Jistě, existuje spousta taktik, které můžete použít ke zvýšení svého žebříčku, ale všechno začíná tím. Vaše úsilí by časem mohlo vést k výraznému zvýšení provozu na vašem blogu.

Než se podrobně věnujeme procesu výzkumu klíčových slov, podíváme se, co jsou to klíčová slova, různé typy vyhledávacích dotazů, které existují, a rozdíl mezi krátkými a dlouhými ocasními klíčovými slovy.

Co jsou klíčová slova?

Klíčová slova jsou slova a fráze, které popisují, o čem je váš obsah.

V pojmech blogování a SEO si můžete představit klíčová slova jako základ mezi tím, co lidé hledají – jejich vyhledávací dotazy – a obsahem, který poskytujete.

Za chvilku se podíváme na různé typy klíčových slov, ale nejprve se podívejme na vyhledávací dotazy.

Co jsou vyhledávací dotazy?

Vyhledávací dotazy jsou slova a fráze, které zadáte do vyhledávacího pole. Podle příspěvku Pennsylvánské státní univerzity existují tři typy vyhledávacích dotazů:

 • Navigační (Go)
 • Informační (vědět)
 • Transakční (do)
 • Navigační
 • Navigační dotaz

Navigační vyhledávací dotaz se často nazývá dotaz „Přejít“, protože se používá, když lidé chtějí najít konkrétní web nebo webovou stránku. Jsem si jistý, že jste například slyšeli, jak se značka při rozhovoru objevila, a mysleli jste si, že si její web musím později prohlédnout. Do vyhledávacího pole tedy zadáte konkrétní výraz, například „Průvodce blogováním“:

Poznámka: Google rozpozná, že váš záměr vyhledávání je pro rychlý zásah, a zobrazí pouze 7 nejlepších výsledků namísto obvyklých 10. Zkuste to a uvidíte.

Informační – související s výzkumem (?)

Informační vyhledávací dotaz je o lidech, kteří zkoumají témata a hledají odpovědi. Proto se také nazývá dotaz „Know“.

Některé příklady těchto výzkumných dotazů jsou:

 • Chcete odpovědi na otázky: „Jak mohu napsat příspěvek na blogu?“
 • Provádíte průzkum: „Co je to obsahový marketing?“
 • Chcete problém vyřešit nebo opravit sami (DIY): „Jak obnovíte stránku ve WordPressu?“
 • Transakční – související s kupujícím ($):

Transakční vyhledávací dotaz se používá, když jsou lidé připraveni učinit rozhodnutí o nákupu nebo se stát vedoucím. Nazývají se dotazy „Do“, protože bezprostředně hrozí akce.

Některé příklady těchto vyhledávání podle záměru kupujícího jsou:

Chcete to nejlepší, nejnovější, nejrychlejší, nejmenší:

 • Nejlepší fotoaparát DSLR do 500 liber
 • Chcete porovnat A vs B:
 • Canon T6 vs Nikon D3400
 • Chcete slevu nebo kupón:
 • Slevové kódy Canon EOS
 • Všimněte si, jak jsou konkrétnější a poutavější.
 • Klíčová slova s ​​krátkým ocasem a dlouhým ocasem

Dám ti tajemství. Když jsem začal blogovat a slyšel jsem výraz „klíčové slovo“, myslel jsem si, že odkazuje na jediné slovo. Když se tedy někdo zeptal: „Na jaké klíčové slovo cílíte na své stránce?“ Dal bych jednoslovnou odpověď jako: „WordPress.“

 • Tak jsem si myslel, že to tehdy fungovalo.
 • Teď vím jinak. Klíčovým slovem může být jedno nebo více slov.
 • Krátký ocas, nazývaný také hlava
 • Střední ocas, nazývaný také tělo
Dlouhý ocas

Termín „dlouhý ocas“ pochází z takzvané „křivky poptávky po vyhledávání“ – grafu, který vykresluje všechna klíčová slova podle jejich objemů vyhledávání – který má vzhled dlouhého ocasu:

Křivka poptávky Ahrefs Search

Tento příklad od SEOPressor zdůrazňuje rozdíl mezi klíčovými slovy krátký, střední a dlouhý ocas:

Graf klíčových slov s dlouhým ocasem

Klíčová slova s ​​krátkým ocasem se obvykle skládají z jednoho nebo dvou slov; například „Témata WordPress“. Tato klíčová slova jsou obecná a obecná, ale často nejednoznačná s velkým objemem vyhledávání.
Klíčová slova pro střední ocas se obvykle skládají ze tří nebo čtyř slov; například „Témata WordPress pro blog“. Jsou konkrétnější než klíčová slova s ​​krátkým ocasem, ale mají menší objem vyhledávání.
Klíčová slova s ​​dlouhým ocasem se obvykle skládají ze čtyř nebo více slov; například „bezplatná responzivní témata WordPress pro blog“. Jsou podrobnější a velmi konkrétní, ale objem vyhledávání je ještě nižší.
Poznámka: Použil jsem výraz „obvykle sestává“, protože počet slov není důležitý. Je to objem a specifičnost vyhledávání, které určují, zda se jedná o klíčové slovo s krátkým nebo dlouhým ocasem.

Zjistíte, že se konverzní poměr zvyšuje, jak se zvyšuje „ocas“. Je to proto, že klíčová slova s ​​dlouhým ocasem mají větší šanci vyhovět vyhledávacímu dotazu.

Třídit do témat

Takže teď máte všechna tato klíčová slova, co s nimi budete dělat?

Celá myšlenka výzkumu klíčových slov je zjistit, jaký obsah můžete zařadit. Jak jsme již řekli, jaký má smysl psát obsah, pokud ho nikdo neuvidí a nečte.

Za starých špatných dob by dalším krokem bylo vložit do obsahu co nejvíce klíčových slov. Důvodem bylo to, že Google potřeboval vědět, o čem vaše webová stránka je. A nejlepší způsob bylo opakovat klíčové slovo, dokud to nepochopilo.

Ale teď to nemusíte dělat.

Google vyrostl. A stává se chytřejším.

Když společnost Google v roce 2013 představila aktualizaci Hummingbird, uvedla, že chce pochopit význam vyhledávacích dotazů (záměr vyhledávání), spíše než přiřadit konkrétní slova k obsahu stránky.

Stránky, které odpovídají významu, jsou obvykle lepší než stránky, které odpovídají jen několika slovům.

U některých klíčových slov (ne u všech) může Google upřednostňovat podrobný obsah pokrývající témata, spíše než krátký obsah cílený na jednotlivá klíčová slova.

Je snadné se nechat svést velkým objemem vyhledávání klíčových slov s krátkým ocasem, ale obvykle čelí tvrdé konkurenci.

Udělejte si čas, abyste se vrátili a jednotlivé sekce zkontrolovali. Začněte procházet procesem výzkumu klíčových slov a nezapomeňte používat klíčová slova jako vodítko pro vaše obsahová témata, nikoli jako úplná a ukončete všechny své psaní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *