Sdílený hosting vs Spravovaný hosting WordPress

Sdílený hosting vs Spravovaný hosting WordPress

Zajímá vás, zda byste měli pro svůj web používat sdílený hosting nebo spravovaný hosting WordPress?

Ať už jste se právě rozhodli založit blog, nebo už nějakou dobu provozujete svůj web, výběr správného hostitele WordPress je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí. Jak se při tolika možnostech rozhodnete, pro kterého webového hostitele jít?

V tomto příspěvku se podíváme na to, co každá hostingová služba nabízí, včetně výhod a nevýhod, abyste mohli každou z nich vyhodnotit. A pak sdílíme tři z nejlepších sdílených a spravovaných poskytovatelů hostingu WordPress, abychom vám pomohli zúžit výběr. Nakonec se podíváme na osvědčené postupy pro zálohování vašeho webu.

Hlavní rozdíly mezi sdíleným hostingem a spravovaným hostingem WordPress

Když většina lidí porovnává sdílený hosting a spravovaný hosting WordPress, ve skutečnosti porovnává výrazy „levný“ a „drahý“. Ale postupem času se spravovaný hosting WordPress stal dostupnějším, což znamená, že zde není tak velký rozdíl v nákladech.

Jedna další věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že spravovaný hosting WordPress může být postaven na sdíleném serveru, virtuálním privátním serveru (VPS) nebo vyhrazeném serveru. Hostitelé to ne vždy inzerují, ale důležité je, abyste dosáhli lepšího výkonu než obecný sdílený hosting.

Sdílený hosting

Sdílený hosting je webhostingová služba, kde váš web sdílí zdroje jednoho webového serveru s jinými weby. A protože sdílíte s desítkami nebo stovkami dalších webů, je to obvykle nejlevnější možnost hostování.

Můžete očekávat, že za sdílený hosting zaplatíte jen 3 $ měsíčně. To je atraktivní cena pro lidi, kteří právě začínají s blogem, protože nevíte, jak s blogováním budete pokračovat.

Sdílený hosting však nemohou využívat pouze začátečníci. Sdílený server může dobře fungovat i pro osobní weby, hobby weby, weby pro malé firmy, weby pro vývoj (proof of concept) a blogery. Stručně řečeno, jakýkoli web s nízkým provozem by mohl používat sdílenou hostingovou službu.

Spravovaný hosting WordPress

Managed WordPress hosting je webhostingová služba speciálně navržená s nejnovějšími technologiemi, jako je PHP7 a Nginx, aby váš web WordPress byl bezpečný a rychlý.

Spravovaní hostitelé také poskytují další „spravované služby“, které se starají o úkoly údržby na pozadí, jako jsou zálohy, kontroly zabezpečení a aktualizace WordPress. Navíc zjistíte, že jejich pracovníci zákaznické podpory mohou rychle vyřešit vaše problémy, protože jsou experty na WordPress.

Sečteno a podtrženo: Spravovaní hostitelé WordPress vám umožní soustředit se na vaše podnikání, zatímco za vás zvládnou všechny úkoly administrátora na pozadí.

Pokud tedy potřebujete více technické pomoci, rychlejší web nebo vysoký objem provozu, pak vám bude lépe vyhovovat spravovaný hosting WordPress.

Ale další služby a optimalizace výkonu stojí více peněz, takže očekávejte, že za spravovaný hosting WordPress zaplatíte přibližně 12 USD měsíčně a více.

Výhody a nevýhody sdíleného hostingu

Nyní víte, co je sdílený hosting, pojďme se podívat na výhody a nevýhody používání služby sdíleného hostování.

Pros sdíleného hostingu

 • Ceny – Sdílený hosting je relativně levný, s cenami od 2,59 $ za měsíc.
 • Neomezený počet webů – Některé plány sdíleného hostingu umožňují neomezený počet webů za jeden paušální měsíční poplatek.
 • Neomezený počet návštěvníků – většina sdílených hostitelů inzeruje „neomezený počet návštěvníků“ a nemá pevný limit počtu návštěv vašeho webu.
 • Neomezené doplňky – Poskytovatelé sdíleného hostingu obvykle neomezují ani nezakazují, které doplňky lze na vaše stránky nainstalovat. Existují však výjimky, například Bluehost.
 • Neomezená šířka pásma – Sdílené hostingové plány obvykle nabízejí neomezené úložiště na disku a šířku pásma v jejich marketingových materiálech. (Ačkoli malý tisk může vysvětlovat, že rychlost přístupu bude po určitém použití omezena).
 • E-mailové účty – Sdílený hosting obvykle zahrnuje webmail, kde si můžete zdarma vytvořit vlastní e-mailovou adresu, například yourname@example.com.

Nevýhody sdíleného hostingu

 • Pomalá doba odezvy – Pokud jiný web používá velké množství omezených zdrojů sdíleného serveru, může váš web běžet pomaleji.
 • Odstávka – Existuje riziko, že se váš web může odpojit, protože jiný web na serveru byl napaden virem nebo malwarem.
 • Nevhodné pro weby s vysokým provozem – Sdílení hostitelé obvykle nemohou zpracovat weby, které přijímají velké množství provozu.
 • Špatný výkon – Sdílené hostitelské servery nejsou obvykle sestaveny a vyladěny pro výkon a bezpečnostní opatření specifická pro WordPress. A zatímco služby CDN mohou zlepšit výkon, mohou toho udělat jen tolik.
 • Self-managed – Shared hosting does not include value-added features like automatic updates and backups, so you have more maintenance tasks to perform or additional costs to pay. DreamHost je výjimkou, protože nabízejí zálohy bez ohledu na to.
 • Obecná podpora – Některé sdílené hostingové služby poskytují pouze obecnou podporu, nikoli specifickou pro WordPress.

Výhody a nevýhody spravovaného hostování WordPress

Podívejme se nyní na výhody a nevýhody používání spravované hostingové služby WordPress.

Pros spravovaného hostingu WordPress

 • Lepší výkon – Spravovaní hostitelé mají architekturu serveru, která je navržena speciálně pro WordPress a poskytuje rychlejší výkon a lepší zabezpečení.
 • Přísnější zabezpečení – Spravovaní hostitelé WordPress neustále monitorují, upgradují a opravují své systémy pomocí nejnovějších aktualizací zabezpečení a také implementují bezpečnostní vylepšení specifické pro WordPress, jako jsou brány firewall a posílení přihlášení. Některé dokonce nabízejí skenování a odstranění malwaru.
 • Ukládání do mezipaměti a CDN – Spravovaní hostitelé WordPress mají obvykle vestavěné ukládání do mezipaměti na úrovni serveru a CDN, což vám ušetří nutnost konfigurovat další doplňky a zlepší výkon vašeho webu.
 • Automatizované aktualizace WordPress – Spravovaní hostitelé WordPress se postarají o základní aktualizace WordPress, aby byl váš web zabezpečen a fungoval. Někteří hostitelé za vás také aktualizují motivy a doplňky WordPress.
 • Automatické zálohování a obnovení – Spravovaný hosting WordPress obvykle zahrnuje denní zálohy (často uchovávané po dobu 30 dnů), aby byla zajištěna bezpečnost dat vašeho webu, plus proces obnovení jedním kliknutím, který vám umožní rychlé zálohování a spuštění. Někteří hostitelé také nabízejí zálohy na vyžádání.
 • Pracovní prostředí – Spravovaní hostitelé WordPress nabízejí pracovní weby, které usnadňují testování.
 • Odborná podpora – Spravovaní hostitelé WordPress mají znalý personál podpory WordPress.

Nevýhody spravovaného hostování WordPress

 • Ceny – Spravovaný hosting WordPress obvykle stojí víc než sdílený hosting.
 • Omezení pluginů – Někteří spravovaní hostitelé WordPress mají omezení týkající se pluginů, které můžete použít.
 • Omezení šířky pásma – Někteří spravovaní hostitelé WordPress zavádějí přísnější omezení šířky pásma nebo návštěvníků za měsíc, například 100 GB šířky pásma nebo 20 000 návštěv.
 • Omezené weby – spravované plány hostování WordPress stanoví, kolik webových stránek můžete mít, například 1 web nebo 5 webů.
 • Omezený přístup k souborům – Někteří spravovaní hostitelé WordPress nemusí poskytovat přístup ke všem souborům a databázím, které tvoří vaše webové stránky, zatímco jiní nabízejí omezený přístup.
 • E-mailové účty – Ne všichni spravovaní hostitelé WordPress poskytují e-mailové služby, což znamená, že budete muset používat službu, jako je Gmail nebo Zoho.

Nejlepší poskytovatelé sdíleného hostingu

Nyní znáte klady a zápory, podívejme se na tři z nejlepších poskytovatelů sdíleného hostingu na trhu.

DreamHost

DreamHost podporuje WordPress a jeho komunitu již více než 10 let. Hostují více než 750 000 instalací WordPress a WordPress je velmi doporučuje.

DreamHost vám nainstaluje WordPress a navíc je k dispozici výkonný instalátor na jedno kliknutí, pokud chcete vytvořit více webů. Mezi plány patří bezplatný certifikát SSL Pojďme šifrovat, automatické aktualizace WordPress, denní zálohování, neomezená šířka pásma a úložiště SSD.

Sdílený hosting DreamHost používá servery optimalizované pro WordPress a nabízí ochranu zdrojů, takže váš web běží hladce.

K dispozici je snadno použitelný ovládací panel přizpůsobený na míru pro správu všeho, jako je přeposílání domén, přidávání uživatelů a vytváření e-mailových účtů. A pro vývojáře máte přístup k vašim oblíbeným nástrojům, jako jsou SFTP, SSH, Git a WP-CLI.

Oceněný interní tým podpory DreamHost je k dispozici 24/7 prostřednictvím e-mailu nebo chatu a je zde také komplexní znalostní báze.

Cena: Sdílené hostingové plány DreamHost začínají od 4,95 $ / měsíc (při tříletém plánu ušetříte až 47%) za 1 web, neomezený provoz, rychlé úložiště SSD a certifikát SSL zdarma.

SiteGround

SiteGround je jedním z nejlepších poskytovatelů hostingových služeb WordPress na trhu. Stejně jako DreamHost je také doporučuje WordPress.

Sdílený hosting Siteground a spravovaný hosting WordPress je jedna a ta samá věc, což znamená, že získáte hromadu funkcí za velmi rozumnou cenu.

Servery SiteGround běží na discích SSD s PHP 7, NGINX a bezplatnou službou Cloudflare CDN, která zvyšuje výkon vašeho webu. U jejich vyšších plánů, GrowBig a GoGeek, získáte také vlastní plugin pro ukládání do mezipaměti SiteGround pro vyšší rychlosti.

SiteGround spravuje zabezpečení vašich webů na úrovni serveru a aplikace, takže nemusíte instalovat žádné bezpečnostní doplňky. Zahrnují také bezplatný certifikát Let’s Encrypt SSL a spouštění automatických denních záloh pro klid.

Všechny plány zahrnují instalaci WordPress, průvodce vytvářením stránek WP Starter a automatické aktualizace základního softwaru a pluginů. U vyšších plánů navíc získáte přístup na pracovní místo, kde můžete otestovat změny, než je zveřejníte.

Můžete si vytvořit neomezený počet e-mailových účtů s vlastní doménou a kontrolovat e-maily odkudkoli pomocí svých klientů webové pošty.

SiteGround má rychlý tým podpory, složený z odborníků na WordPress, který je k dispozici 24/7 telefonicky, chatem nebo lístkem.

Cena: Hostovací plány SiteGround začínají od 3,95 $ měsíčně za 1 web, 10 GB úložiště a přibližně 10 000 měsíčních návštěv. Plány se po prvním roce obnovují na 11,95 $ / měsíc a jsou účtovány každoročně bez možnosti měsíční platby.

Inmotion Hosting

Sdílený hosting Inmotion je ideální pro systémy pro správu obsahu, jako je WordPress. Při objednávce stačí požádat o instalaci. Nebo, pokud již máte web hostovaný jinde, požádejte o bezplatnou migraci bez jakýchkoli prostojů a bez ztráty důležitých dat.

Všechny jejich sdílené hostingové služby jsou postaveny na superrychlých jednotkách SSD, takže váš obsah je dodáván, když to vaše publikum vyžaduje.

Inmotion za vás zajišťuje zabezpečení serveru, abyste místo trápení se hackery mohli trávit více času správou svého podnikání nebo vytvářením obsahu. Součástí všech plánů je bezplatné SSL, ochrana proti hackerům, ochrana DDoS a automatické zálohování s obnovením jedním kliknutím.

Pro pokročilé uživatele je k dispozici SSH a WP-CLI, takže můžete vyvíjet v PHP, MySQL, PostgreSQL, Ruby, Perl a Python.

Inmotion má vlastní interní tým podpory, který poskytuje podporu telefonicky, e-mailem a živým chatem po celý den, takže se v případě problémů můžete rychle spojit.

Cena: Inmotion sdílené hostingové plány začínají od 7,99 $ / měsíc (momentálně 20% sleva), za 2 webové stránky, neomezené úložiště SSD, neomezenou šířku pásma, neomezený e-mail a bezplatné SSL.

Proč byste se neměli spoléhat na hostování záloh

Zálohování jsme se již krátce zabývali, ale je důležité podrobněji vysvětlit osvědčené postupy pro zálohování.

Většina webových hostitelů nabídne nějaké záložní řešení.

U sdílených webových hostitelů najdete zálohy, které se obvykle nabízejí jako upsell, který může často zdvojnásobit cenu vašeho hostingu. Existují někteří hostitelé, jako je DreamHost, kteří nabízejí zálohy zahrnuté ve všech sdílených plánech, aniž by platili další.

U spravovaných hostitelů WordPress zjistíte, že většina z nich obsahuje zálohy jako standard u všech plánů. Obvykle s dalšími funkcemi, jako je zálohování na vyžádání (jako je tomu v případě WPX Hosting a Kinsta).

Zálohy pořízené vaším hostitelem mohou být užitečné, ale nikdy byste se na ně neměli spoléhat úplně.

Důvod:
 • Žádná kontrola – jste na rozmaru svého hostitele. Pokud se uzamknete ze svého hostitele, ztratíte přístup ke svým zálohám.
 • Frekvence – Není vždy jasné, jak často budou zálohy prováděny, a obecně nad tím nemáte kontrolu.
 • Umístění úložiště – Někdy se zálohy ukládají na stejný server. Pokud by se na vašem serveru něco stalo, ztratili byste svůj web a zálohy.
 • Omezení zálohování – Někteří weboví hostitelé přestanou zálohovat váš web, pokud přesáhne určitou velikost. Poté by se od vás vyžadovalo ruční zálohování, pokud to jejich hostitelská platforma umožňuje.
  Proto doporučujeme přidat na váš web další vrstvu redundance pomocí externího řešení zálohování.
 • K dispozici je spousta záložních pluginů WordPress. Některé doplňky, jako je UpdraftPlus, nabízejí bezplatný způsob, jak v případě potřeby zálohovat web ručně a naplánovat zálohy.
 • Tyto typy pluginů ovlivní výkon vašeho webu, protože pokaždé provedou kompletní zálohu a běží z vašeho serveru.

Pro nejlepší výkon používáme platformu nazvanou BlogVault, která spouští zálohy inkrementálně prostřednictvím svých vlastních serverů. To znamená, že pouze zálohují změny na vašem webu. Umožňují také spouštět testovací instalace, spouštět zálohy na vyžádání a spravovat aktualizace motivů, pluginů a WordPress z centrálního umístění.

Bez ohledu na to, jaké zálohovací řešení používáte – je důležité mít přístup k zálohám, které máte pod kontrolou.

Jelikož se spravovaný hosting WordPress stává dostupnějším, nejde pouze o srovnání cen se sdíleným hostováním.

Rychlost, zabezpečení, podpora a rozsah nabízených služeb od každého hostitele jsou rozhodujícími faktory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *