SEO tipy pro zvýšení provozu

SEO tipy pro zvýšení provozu

Každý, kdo vlastní web, chce zvýšit svůj provoz. Je to jedna z mála věcí ve světě digitálního marketingu, která se nikdy nezmění.

I když se touha zvýšit provoz nezměnila, taktika použitá k dosažení tohoto cíle se nikdy nepřestala měnit. Výsledkem je, že snaha dosáhnout cíle získání většího provozu je stále obtížnější.

Takže jsem si myslel, že bych měl ty, kteří mají méně zkušeností, ukázat správným směrem. Do této doby příštího roku může můj seznam vypadat úplně jinak. Ale právě teď jsou to strategie, které, jak věřím, budou nejúčinnější pro zvýšení provozu na vašem webu.

SEO tipy pro zvýšení provozu

Vytvořit obsah

Mám pocit, že se toho snažím věnovat navždy, ale stále věřím, že toto je nejúčinnější způsob, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu.

Například studie HubSpot ukazuje, že v průměru podniky, které blogují, získají o 55 procent více návštěvníků webových stránek než ty, které blog nemají. Ale nemůžete jen tak odčerpat odpadky a očekávat, že bude provoz následovat.

Musíte poskytnout vysoce hodnotný obsah, který cílí na správné publikum a nabízí řešení problémů lidí.

Pokud budete i nadále pravidelně poskytovat hodnotný obsah, lidé se budou vracet pro další a budou povzbuzováni, aby trávili více času na vašem webu, sdíleli váš obsah a doporučovali vaše stránky ostatním.

Webové stránky, které jsou často aktualizovány, mají navíc podle vyhledávačů vyšší hodnocení, a to by spolu se všemi výše uvedenými výhodami mělo vést k nárůstu provozu.

Ať už se jedná o blogy, obrázky, podcasty, videa nebo jinak, pokud chcete zvýšit svůj provoz, první věcí, kterou byste měli udělat, je důsledně vytvářet co nejvíce kvalitního obsahu.

Bag nějaké zpětné odkazy

Pokud jde o hodnocení vašich webových stránek, zpětné odkazy jsou jedním z nejvlivnějších faktorů.

A pokud jste to ještě nevěděli, lepší hodnocení webových stránek znamená, že lidé pravděpodobně naleznou váš web, což by mělo vést k vyššímu provozu.

Studie Moz analyzovala 50 nejlepších výsledků Google pro téměř 15 000 klíčových slov. Výsledky ukázaly, že více než 99 procent těchto webů mělo alespoň jeden zpětný odkaz. Mějte však na paměti, že existuje správný způsob, jak získat zpětné odkazy, a špatný způsob.

Nejprve byste se měli pokusit seznámit s pokyny společnosti Google pro webmastery, zejména s obsahem skrytých odkazů a schémat odkazů.

Protože pokud se snažíte získat zpětné odkazy pomocí metod, které tyto pokyny porušují, mohlo by to poškodit vaše hodnocení.

Nejlepší způsob, jak vydělat zpětné odkazy, je každopádně – uhodli jste – poskytnutím hodnotného obsahu lidem.

Pokud nabízíte hodnotný obsah, lidé ho budou chtít sdílet se svými přáteli na sociálních médiích nebo na něj odkazovat ve svých blogech. Jedná se o nejlepší druhy zpětných odkazů.

Můžete také zahrnout odkaz do svého obsahu a pokusit se o jeho zveřejnění na webových stránkách s vysokou autoritou, které přijímají příspěvky hostů.

Zachyťte nějakou citaci

Více citací na více místech znamená pro lidi větší šanci najít vaši firmu, což by mělo pomoci zvýšit váš provoz.

Ale co je důležitější, počet citací, které máte, jejich přesnost a autorita domén webů, na kterých jsou uvedeny, jsou faktory, o nichž je známo, že ovlivňují hodnocení vašeho webu.

S lepším hodnocením se zlepší vaše viditelnost ve vyhledávačích, což také pomůže zvýšit váš provoz.

Průzkum společnosti BrightLocal zjistil, že 90 procent odborníků na místní vyhledávání se domnívá, že přesné citace jsou pro vaše hodnocení v místním vyhledávání důležité.

Aby však citace měly pozitivní účinek, musí být přesné (ve všech vašich citacích musí být konzistentně uvedeny stejné informace) a musí být uvedeny na webech s vysokou autoritou domény.

Pokud jsou vaše citace konzistentní a jsou uvedeny na stránkách s vysokou autoritou, vyhledávače vás považují za důvěryhodnější, což by mělo posílit vaše hodnocení.

Pokud však vyhledávače zjistí nesrovnalosti ve vašich citacích nebo citacích na spamových webech, budou vás považovat za méně důvěryhodné, což by mohlo mít negativní dopad na vaše hodnocení.

Pokud se tedy některá z vašich informací změní, nezapomeňte co nejrychleji aktualizovat všechny své citace.

Pokud hledáte příklad citace, zde je záznam služby Moje firma na Googlu společnosti Best Media. Chcete více takového obsahu? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a získejte oznámení vždy, když zveřejníme nový obsah.

Ať je to vhodné pro mobily

Pokud váš web nefunguje správně nebo se rychle načítá na mobilních zařízeních, nebudete mít tolik provozu.

Data z Googlu ukazují, že 53 procent návštěvníků mobilních webů opustí vaši stránku, pokud se její načítání trvá déle než tři sekundy.

A pokud mají uživatelé mobilních zařízení nějaké další problémy, například potíže s navigací na vašem webu nebo tápání s tlačítky, která na mobilních zařízeních nefungují správně, je pravděpodobné, že se nasytí a odejdou vrať se.

Výsledkem je, že Google rozpozná, že váš web nefunguje dobře na mobilních zařízeních, vaše míra okamžitého opuštění se pravděpodobně zvýší, doba vašeho pobytu pravděpodobně poklesne a všechny tyto věci budou mít negativní vliv na hodnocení vašeho webu a váš provoz .

V ideálním případě by měl mít váš web responzivní design, což znamená, že se jeho rozvržení přizpůsobí jakémukoli zařízení a bude fungovat stejně dobře na smartphonu i na stolním počítači.

Pokud se tím stále snažíte obtočit hlavu, zde je několik příkladů, které vám ukážou, co tím myslím.

Níže uvidíte emulace webu The Best Media na smartphonu a tabletu. Podívejte se, co mám na mysli, když říkám responzivní? Přizpůsobuje se jakékoli velikosti obrazovky, kterou používáte, takže funguje správně na každém zařízení.

A pro dobrou míru, níže naleznete příklad špatného designu mobilního webu.

Takto vypadá web Mile High Comics na smartphonu a stole. Všimněte si, že na mobilních zařízeních nevidíte ani polovinu webu? A díky nepořádku odkazů je navigace noční můrou.

Zabijte hru klíčových slov

Jedním z nejdůležitějších prvků každé SEO kampaně je výzkum klíčových slov.

Bez přijetí tohoto zásadního kroku nebudete mít velký provoz a je nepravděpodobné, že by provoz, který získáte, generoval prodej. Prvním krokem je výběr cílové skupiny.

Dále musíte zjistit, jaká slova a fráze, které publikum hledá, se vztahují k produktům a / nebo službám, které vaše firma nabízí.

Musíte se však ujistit, že klíčová slova, která si vyberete, nejsou příliš obtížná na to, aby byla hodnocena, a měla by být co nejpřesnější pro vaše podnikání.

Například pokud jste maloobchodníkem se zdravou výživou v Torontu, snaha o zařazení do kategorie „zdravá výživa“ nebude moc dobrá.

Pro tuto frázi existuje spousta konkurence, takže bude těžké ji zařadit, a mnoho lidí, kteří ji hledají, pouze provádí průzkum a nemusí nutně hledat cokoli.

Pokus o zařazení do kategorie „obchod se zdravou výživou v Torontu“ však bude mnohem výhodnější, protože o tuto frázi nebude tolik konkurovat a lidé, kteří ji hledají, pravděpodobně hledají v Torontu zdravé jídlo.

Pamatujte, že pokud chcete hodnotit konkrétní klíčové slovo nebo sousloví, musíte vytvořit obsah založený na tomto výrazu.

Termín, kolem kterého stavíte obsah, je známý jako klíčové slovo focus.

Klíčové slovo focus byste však měli používat pouze pro jednu stránku nebo příspěvek, protože když se snažíte o hodnocení daného výrazu, nechcete soutěžit sami se sebou.

Je možné mít více než jednu vysoce postavenou stránku pro stejné období, ale je těžké to udělat.

Proto je lepší použít klíčové slovo focus pouze jednou a pokud máte pocit, že je potřebujete použít pro jiné stránky nebo příspěvky, použijte místo toho varianty nebo synonyma daného klíčového slova.

Když píšu tyto blogy, vyberu jednu frázi a použiji ji dvakrát nebo třikrát pro článek dlouhý 1 000–1500 slov.

Pokouším se to také zahrnout do alternativního textu všech obrázků, stejně jako do značek záhlaví, meta popisu a názvu.

V každém případě existuje spousta nástrojů, které vám pomohou s průzkumem klíčových slov, jako je Moz’s Explorer klíčových slov nebo SEMrush, a přestože tyto nástroje poskytují bohaté znalosti, například to, jak obtížné bude hodnocení pro každé klíčové slovo, bude tě to stát.

Pokud se však snažíte najít některá související klíčová slova, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vyhledat relevantní klíčovou frázi na Googlu, posunout se dolů a podívat se na související vyhledávání.

K dispozici je také bezplatný nástroj s názvem Shitter klíčových slov, který vygeneruje sračky (určené pro slovní hříčky) souvisejících slov a frází.

Pomohl vám některý z těchto tipů SEO zvýšit váš provoz? Zanechte komentář a dejte nám vědět.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *