Jak zapojit čtenáře blogu po celý rok s obsahovými motivy

Jak zapojit čtenáře blogu po celý rok s obsahovými motivy

Udržování aktivního blogu s čerstvým obsahem je samo o sobě dost těžké. Když si vezmete, že to, co váš blog skutečně potřebuje, je aktivní publikum, věci se mohou stát opravdu obtížnými opravdu rychle.

Prostě nestačí publikovat příspěvek za příspěvkem a vydělávat na provozu prostřednictvím organického vyhledávání, marketingu na sociálních médiích a reklam. Pokud vaši čtenáři nepřijímají opatření zapojením do vašich příspěvků, veškerá ta práce a provoz neznamenají nic.

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit zapojení čtenářů na vašem blogu. V tomto příspěvku se zaměříme na jedinečnou metodu, která zahrnuje soustředění redakčního kalendáře na témata obsahu.

Tímto způsobem se budeme zabývat kroky, které doporučujeme podniknout k nastavení redakčního kalendáře. Poskytneme také několik tipů, jak to udělat o několik kroků dále, abychom čtenáře ještě více zaujali. Začněme definováním témat obsahu a tím, jak vám pomohou zapojit čtenáře blogů.

Co jsou témata obsahu?

Téma obsahu je široké téma, do kterého spadá řada po sobě jdoucích blogových příspěvků.

V zásadě si vyberete téma, na které se budete soustředit po stanovenou dobu, například týden nebo celý měsíc. Téměř každý příspěvek, který během této doby zveřejníte, by se měl tak či onak zaměřit na dané téma.

Řekněme, že máte umělecký blog a jako jedno ze svých motivů si vyberete malbu akvarelu. Několik příspěvků, které můžete publikovat, když je toto téma aktivní, může zahrnovat témata jako „5 nejlepších sad akvarelových barev pro začátečníky“, „akvarelové štětce, které potřebujete mít“ a „jak malovat stromy akvarelem“.

Skutečné příklady témat

Pojďme se podívat na několik reálných příkladů témat určených k zapojení velké skupiny lidí. Vezměme si například Pat Flynna. Na svém blogu ne vždy používá témata, ale můžete jasně vidět, jak se většina obsahu, který publikoval v listopadu 2017, zaměřila na affiliate marketing.

Inteligentní pasivní příjem Affiliate Marketing

Témata jsou také 12 nebo 25 dní vánočních akcí. Ve skutečnosti jsou jedním z nejběžněji používaných témat.

Ellen každý rok pořádá ve své talk show akci nazvanou 12 Days of Christmas, kde rozdává hrst dárků členům publika a několika šťastným domácím divákům ve 12 různých prosincových dnech. Několik televizních kanálů využívá tuto událost k vysílání jednoho vánočního filmu pro každý z 12 nebo 25 vánočních dnů.

Některá témata jsou soustředěna kolem výzev. Vezměme si například Movember. Muži po celém světě zahajují měsíc listopad čistou oholenou tváří a slibují, že se po zbytek měsíce neholí. Jejich drsné tváře a husté vousy jsou symbolická gesta, která zvyšují povědomí o zdraví mužů.

Okamžité téma

Inktober je další téma zaměřené na výzvy. V průběhu měsíce října se umělci z celého světa vyzývají sami proti sobě navzájem tím, že každý den vytvářejí jednu inkoustovou kresbu.

Jak motivy obsahu zaujmou čtenáře?

Témata obsahu zapojují čtenáře blogů třemi hlavními způsoby. Pro začátečníky usnadňují sledování vašeho blogu jako celku.

Pojďme znovu použít tento umělecký blog. Většina blogerů si vybírá témata na základě popularity, konkurence a vlastního zájmu. S uměleckým blogem by to pravděpodobně znamenalo zveřejnění příspěvku na akvarel jeden týden a příspěvku na olejomalbu další.

Jistě, stále jsou to zajímavá témata, která rozšíří blog stejně, ale jejich čtenáře by pravděpodobně bavil důslednější tok, který jim pomůže dosáhnout jejich uměleckých cílů.

Tento důsledný tok mě vede k mému dalšímu bodu. Pokud se vaše příspěvky vztahují k jednomu druhému a dokonce se od vás odkládají, má váš čtenář větší důvod vracet se k jakýmkoli dalším příspěvkům, které v nadcházejících týdnech publikujete.

A konečně, motivy vám umožňují vytvářet výzvy nebo cíle, na které se vaši čtenáři mohou podílet a dosáhnout. Neustále se budou vracet, aby ohlásili svůj pokrok a uviděli, jak se blíží výzvy vašich a dalších čtenářů.

Vytvoření komunity z vašeho blogu je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak konzistentně zapojit čtenáře blogu.

Identifikace vaší cílové skupiny

Prvním krokem k úspěchu s obsahovými tématy je identifikace cílového publika. To je něco, co byste měli udělat už při založení blogu. Pokud ne, teď je ten správný čas to udělat.

Přemýšlejte o tom, pro koho vytváříte obsah. Mezi obsahem, který byste vytvořili pro začínající umělce, a tím, co byste vytvořili pro zkušené, je výrazný rozdíl.

Pokud identifikujete své cílové publikum před plánováním obsahu, budete přesně vědět, na která témata se zaměřit, protože jste zjistili, pro koho vytváříte obsah.

Pokud již máte aktivní blog, zkuste spustit krátký průzkum, abyste lépe porozuměli typům lidí, kteří již ve vašem publiku existují.

Hledání největších problémů vaší cílové skupiny

Jakmile víte, pro koho budete vytvářet obsah, musíte zjistit, na která témata se zaměřit. Nehledejte nic jiného než největší problémy vašeho cílového publika.

Nejúspěšnější podniky poskytují řešení problémů svých zákazníků. Vaším úkolem je zjistit, jaké jsou největší problémy vašeho cílového publika, a navrhnout způsoby, jak je vyřešit.

Existuje několik různých způsobů, jak toho dosáhnout. Nejúčinnější způsob spočívá v tom, že se jich zeptáte přímo nebo že najdete konzistenci v otázkách, které vám kladou v sekci komentářů, v doručené poště a v přímých zprávách.

Můžete se také podívat mimo své publikum na fórech, Quora a Reddit. Nezlevňujte ani průzkum klíčových slov. Takto můžete najít spoustu témat.

Máme celý příspěvek věnovaný hledání největších bolestivých bodů vašeho publika. Nezapomeňte to zkontrolovat, pokud potřebujete trochu více pokynů.

Bez ohledu na to, jaké metody používáte k vyhledání největších bolestivých bodů publika, nezapomeňte sledovat počet zmínek o jednotlivých bolestivých bodech.

Řešení problémů publika pomocí měsíčních témat obsahu

Pro účely tohoto tutoriálu se zaměříme na měsíční obsahová témata. Pokud plánujete svůj redakční kalendář na celý rok, znamená to, že budete muset najít 12 témat, na která se budete soustředit. To zase znamená najít 12 největších bolestivých bodů vašeho publika.

Začněte tím, že použijeme metody, které jsme doporučili k nalezení největších bodů bolesti vašeho publika. Náš příspěvek k tomuto tématu uvádí šest metod, které můžete vyzkoušet. Než projdete finální metodou, měli byste mít poměrně velký seznam.

Jakmile to uděláte, budete moci nastiňovat obsah pro celý rok pomocí svých obsahových motivů jako průvodce, a to podle těchto kroků:

  1. Najděte 12 zaostřovacích bodů pro daný rok.
  2. Přiřaďte cíl každému zaostřovacímu bodu.
  3. Nastínit cestu ke každému cíli.
  4. Pomocí těchto cest vyplňte svůj redakční kalendář pro daný rok.
  5. Pojďme to podrobně rozvést.

Nalezení 12 zaostřovacích polí

Začněte tím, že rozdělíte seznam na 12 nejvýznamnějších problémů, kterým vaše cílové publikum v současnosti čelí. Nejúčinnějším způsobem, jak to zjistit, je počet zmínek o konkrétních bodech bolesti.

Pokud nedržíte shodné výsledky, spolehněte se místo toho na průzkum klíčových slov, zejména na objem vyhledávání. Spusťte svůj oblíbený nástroj pro návrh klíčových slov a přeměňte každý bod bolesti na klíčové slovo s možností vyhledávání.

Zaznamenejte objem vyhledávání každého bodu bolesti a uspořádejte je od nejvyšší po nejnižší. Bez ohledu na to, jakou metodu použijete, identifikujte 12 nejoblíbenějších bodů bolesti publika a přejděte k dalšímu kroku.

Pokud se vám nedaří najít tolik bodů bolesti, zvažte místo toho hlavní koncepty ve vašem výklenku a proměňte je v ústřední témata.

Například pokud je mezera mého blogu v tom, jak vydělat peníze blogováním, jeho hlavním konceptem by byl „affiliate marketing“. Témata, která bych z této řady mohl potenciálně vytvořit, od něčeho tak jednoduchého jako „affiliate marketing“ jako široké téma nebo od něčeho tak konkrétního jako „vydělat svůj první dolar prostřednictvím affiliate marketingu“.

Potom bychom to mohli rozšířit, abychom pokryli přidružené doplňky pro WordPress a srovnání populárních přidružených sítí a platforem.

Přiřazení cíle každému bodu bolesti

Projděte si své bolestivé body jeden po druhém a přijďte s celkovým cílem, který má váš čtenář po každém dosáhnout. V zásadě by mělo jít o řešení problému, který každý bod bolesti představuje.

Pokud je například jedním z obsahových témat uměleckého blogu akvarel a prostě není možné malovat tímto stylem, je to bolestivé místo, cílem, který by mohli chtít, aby jeho čtenáři dosáhli, je do konce roku namalovat základní krajinu v akvarelu. měsíce.

Každému bodu bolesti nemusíte nutně přiřadit cíl, ale usnadní vám to nápady na obsah. Navíc vám pomůže zapojit čtenáře do každého tématu. Jen se ujistěte, že každému přiřazujete řešení přinejmenším.

Program, jako je Draw.io, můžete použít k plánování věcí odtud a dále vizuálně pomocí vývojového diagramu. Zde je jednoduchý, který jsem vytvořil a který spojuje každý bod bolesti (červený / horní ovály) s každým cílem (zelený / spodní ovály), který jsem určil:

Vývojový diagram bodů bolesti

Můžete také použít jakýkoli textový procesor nebo nástroj, který je schopen vytvářet vývojové diagramy. Běžný textový dokument nebo dokonce pero a papír budou fungovat stejně dobře, pokud si chcete usnadnit práci.

Nastínil cestu k tomuto cíli

Ať už chcete, aby váš čtenář do konce každého měsíce dosáhl konkrétního cíle, nebo jednoduše poskytnete řešení (nebo několik) problému, potřebujete způsob, jak se tam dostat.

Zapište si každý krok, který váš čtenář bude muset udělat, aby dosáhl cílů, které jste přiřadili jednotlivým bodům bolesti. Pokud nepoužíváte cíle, jednoduše si poznamenejte kroky, které budou muset podniknout, aby dosáhly vašich řešení.

Vytváření redakčního kalendáře s měsíčními tématy obsahu

Vyplňování redakčního kalendáře by mělo být od nynějška snadné, když už máte za sebou veškerou tvrdou práci. Vše, co musíte udělat, je podniknout kroky, které jste přišli v předchozí části, a přeměnit je na příspěvky v blogu.

Počet potřebných příspěvků na blogu zcela závisí na vašem vlastním rozvrhu příspěvků, ať už je to jeden příspěvek týdně, tři příspěvky týdně atd. Je v pořádku, pokud nejste schopni věnovat každému kroku celý příspěvek. Jen se ujistěte, že jsou zmíněny alespoň jednou.

Měli byste se také ujistit, že pořadí, ve kterém publikujete každý příspěvek, má smysl. Pokud váš čtenář potřebuje vědět o druhém kroku, aby mohl udělat třetí krok, nemá smysl publikovat příspěvek ve třetím kroku, než zveřejníte příspěvek ve druhém kroku.

Při rozhodování, která témata obsahu použijete pro konkrétní měsíce, zvažte své vlastní obchodní a blogové cíle. Pokud například tento umělecký blog plánuje v říjnu vydat kurz akvarelu, bude mít větší šanci dosáhnout konverzí, pokud se veškerý jejich obsah v daném měsíci zaměří na akvarel.

A konečně, nebojte se čas od času zveřejňovat obsah nesouvisející s tématem, pokud se příspěvky každého měsíce zaměřují na přiřazené téma obsahu.

Jak ještě více zaujmout čtenáře

Zaměření veškerého obsahu každý měsíc na jedno konkrétní téma je skvělý způsob, jak udržet čtenáře v interakci s každým měsícem. Existuje však spousta dalších metod, které můžete přidat do své strategie marketingu obsahu.

Můžete například vytvářet výzvy, kterých se vy a vaši čtenáři můžete jako komunita chopit. Například blog o umění by mohl vytvořit něco ve stylu Inktober, kde by jejich předplatitelé vytvořili jeden malý obraz na každý den, kdy téma akvarelu vydrží.

Motivy můžete také použít jako příležitost k zachycení více potenciálních zákazníků vytvořením magnetů olova, které se vztahují k tématům vašich motivů. To vám dá příležitost zapojit čtenáře ještě více prostřednictvím vašeho e-mailového seznamu.

Když už mluvíme o tom, můžete také použít svůj e-mailový seznam k dalšímu zapojení současných předplatitelů. Exkluzivní obsah je fantastický způsob, jak toho dosáhnout. To by mohlo znamenat vše od malé skutečnosti, kterou předáváte e-mailem odběratelům, až po celý další blogový příspěvek, který je k dispozici pouze odběratelům e-mailu.

Může být dokonce dobrý nápad poskytovat odběratelům e-mailů aktualizace a shrnutí, jak se hraje každé téma obsahu. To vám dává šanci předplatitelům připomenout veškerý obsah, který jim možná unikl.

Abych znovu zdůraznil bod, který jsem uvedl dříve v tomto příspěvku, zapojení bloggerů je klíčovou součástí úspěšného blogu. Bez něj jsou šance vašeho publika na interakci s vašimi výzvami k akci nebo přihlášením k odběru vašeho e-mailového seznamu velmi nízké.

Když svůj obsah založíte na tématech každý měsíc, dáte jim větší důvod se vracet pokaždé, když publikujete nový příspěvek. To platí zejména v případě, že vytváříte výzvy, bezplatné kurzy a další typy obsahu, abyste je mohli dále zapojit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *